Подолавши сотні кілометрів, незрячі велосипедисти повернулися до Львова (ВІДЕО)

1 07 6 917385411. вадами зору, велопробігу

5 серпня на площі Ринок у Львові фінішував багатоденний благодійний велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!», серед учасників якого були пари на велосипедах-тандемах: велосипедист із вадами зору та його поводир.

Про це повідомила репортерка ZIK-Стрім Соломія Коштура.

Ще 4 липня цей велопробіг стартував на площі Ринок у Львові, відтоді учасники заїзду подолали майже 2000 кілометрів. За цей час вони побували у багатьох містах Західної і Центральної України, зустрічаючись із громадськістю та демонструючи, що люди з вадами зору не повинні сидіти у чотирьох стінах – їхнє життя триває.

Коли велосипедисти з вадами зору та їхні колеги фінішували у Львові, їх із квітами зустрічали мешканці міста, рідні та приятелі.

«Нам дуже приємно повернутися сюди і знову бачити стільки знайомих облич. Дякую всім за те, що зуміли зорганізувати цей пробіг і витримали таку величезну дистанцію», – зазначила співорганізаторка велозаїзду «Бачу! Можу! Допоможу!» Вікторія Лучка.

Мандрівка справді видалася тривалою та насиченою різними подіями. Дорогою велосипедисти навіть зіграли весілля: під час заїзду побралися одесити Іван та Світлана Стрільцови.

«33 дні велопробігу – наче маленьке життя, яке ми прожили разом, весело і щасливо. Були невеличкі труднощі, але більше було приємного. Ми знайшли багато друзів та однодумців у різних містах та містечках. У Рівному і Житомирі, у Львові та Києві – усюди нас дуже привітно зустрічали. У нас тепер друзів – ціла Україна», – розповіла учасниця заїзду Світлана Стрільцова.

Під час благодійного велопробігу велосипедисти збирали кошти для облаштування у Львові першої в Україні «Сенсотеки» – відділення бібліотеки, спеціально облаштованого для потреб незрячих та людей із вадами зору.

Усі пригоди учасників багатоденної мандрівки фільмувала львівська режисерка Ольга Фразе-Фразенко, яка найближчим часом презентуватиме документальну стрічку-звіт. Особливістю цього фільму буде наявність тифлокоментаря, себто спеціального озвучування, яке відтворює події на екрані. Таким чином люди з вадами зору, що брали участь у заїзді, матимуть змогу отримати повну інформацію.

Завершився урочистий фініш велопробігу запуском в небо зелених кульок, після чого його учасники дали обіцянку знову зустрітися у Львові.


IA ZIK

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*