Прес-конференція: “Чи отримають люди з інвалідністю засоби реабілітації та протезування?” (ВІДЕО)

1 17 7 841258745 2. протезування, реабілітації, інвалідністю, інвалідів

1 17 7 841258745 1Київ. 14 серпня об 11.00 відбулася прес-конференція: “Чи отримають люди з інвалідністю засоби реабілітації та протезування?” (Зала 1)

Організатори: Укрінформ, ВГО “Національна Асамблея інвалідів України”.

Учасники: Наталія Скрипка – виконавчий директор ВГО “Національна Асамблея інвалідів України”; Володимир Азін – виконавчий директор ВГО інвалідів “Група активної реабілітації”; Сергій Кіт – перший заступник голови Українського товариства сліпих; Василь Назаренко – голова ВО інвалідів “Союз організацій інвалідів України”; Валерій Сушкевич – Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю.

Підсумкові матеріали:

Уряд продемонструє свою європейськість, спрощуючи доступ до системи протезування – Сушкевич

Український уряд продемонструє свою європейськість, спрощуючи доступ до системи протезування та забезпечивши воїнів АТО і людей з інвалідністю візками, ходунками та іншими необхідними засобами.

Про це уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич заявив на прес-конференції в Укрінформі 14 серпня.

“Завдяки міністру соціальної політики Павлу Розенку нам вдалося домогтися того, щоб Уряд відтермінував дію постанови №753 “Про затвердження Технічного регламенту щодо медичних виробів” до 1 січня. Адже в Україні законодавчо-нормативна база не готова до такого переходу. Тому деяким протезним заводам в країні на певний час довелося зупинити свою роботу. Я закликаю представників Мінсоцполітики, МОЗ, Мінекономіки і загалом Уряд забезпечити до кінця року дієздатність системи протезування”, – сказав Сушкевич.

За словами виконавчого директора ВГО “Національна Асамблея інвалідів України” Наталії Скрипки, на певний час їм вдалося домогтися відтермінувати дію цього технічного регламенту. “Нас почув міністр соціальної політики, і люди з інвалідністю отримають візки, ходунки та інше необхідне обладнання на суму 420 млн гривень. Проте, враховуючи ситуацію на сході України, кількість людей з інвалідністю збільшується щодня. Тому систему отримання протезів потрібно спрощувати”, – зазначила вона.

Нагадаємо, що, починаючи з 1 липня 2015 року введення в обіг та/або експлуатація медичних виробів дозволятимуться лише після проходження процедури оцінки відповідності технічним регламентам. На сьогодні оцінку відповідності технічним регламентам щодо медичних виробів здійснюють вісім органів. Зокрема, Міністерство соціальної політики, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство економічного розвитку та торгівлі України.

Відео з прес-конференції:


Укрінформ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*