Науково-практичний семінар «Перша українська daisy-бібліотека» в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О.Гмирьова

1 21 1 image 1 2. незрячих

1 21 1 image 1

Миколаїв. 17 вересня у приміщенні бібліотеки відбувся науково-практичний семінар «Перша українська DAISY-бібліотека» в рамках міжнародного проекту зі створення першої української DAISY -бібліотеки для користувачів з глибокими ураженнями органів зору. Ініціатива реалізується Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» за підтримки «Svefi Academy» (Швеція), Міністерства культури України та Національного університету «Львівська політехніка».

Метою проведення семінару є залучення бібліотекарів до аудіювання літератури та створення першої DAISY – бібліотеки в Україні. Керівник Ресурсного центру освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету «Львівська політехніка» Оксана Потимко наголосила на нагальності проблеми та зауважила, що сьогодні в Україні функціонують лише 6 шкіл для незрячих дітей, де навчається 770 учнів, а ще 988 дітей перебувають поза межами освіти, бо не мають можливості вчитися далеко від дому.

Фахівці Центру – технік Петро Хімко, вчитель Виликомобінської ЗОСШ Галина Лищинська та інженер Марта Сидоряк – ознайомили з можливостями спеціальних технічних засобів (DAISY-плеєр), представили унікальні напрацювання інклюзивної освіти та розкрили деякі секрети виготовлення мультиплікаційних і художніх фільмів для особливих глядачів.

Під час семінару Оксана Потимко та Марта Сидоряк провели тифлотренінги «Рельєфна абетка» та «Мультиплікація для незрячих» з розпізнавання картинок на дотик, а також представили мультиплікаційний фільм з тифлокоментарем для незрячих глядачів. Наприкінці зустрічі до обласної бібліотеки було передане спеціальне програмне забезпечення для обслуговування користувачів з вадами зору.

1 21 1 ik6U21v-JT0 2

Управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*