Кожна дитина може стати успішною, якщо будуть створені умови для розвитку її особистісного потенціалу – Микола Кулеба

1 30 5 9d5dda25de7080b8be94f8c47e1097ba 1446050459 extra large 2. інвалідністю

1 30 5 9d5dda25de7080b8be94f8c47e1097ba 1446050459 extra large 1

Діти з обмеженими можливостями можуть навчатись, розвиватись, досягати успіхів та бути повноцінними членами суспільства, якщо змалечку відчуватимуть підтримку рідних, отримуватимуть допомогу спеціалістів та змалечку соціалізуватимуться в суспільстві. Переконаність в цьому Уповноважений Президента з прав дитини висловив під час візиту до Київського міського будинку дитини ім. М.М.Городецького, який він відвідав разом із паралімпійською чемпіонкою, американкою українського походження Оксаною Мастерс та представниками Посольства США в Україні. «Життєвий шлях американської спортсменки – це яскравий приклад того, яке надважливе значення відіграє сімейна підтримка і робота професіоналів у формуванні та становленні особистості», – підкреслив Микола Кулеба.

Оксана Мастерс народилась в Україні у 1989 р. Через вродженні вади розвитку біологічні батьки покинули її у пологовому будинку. До семи років дівчинка виховувалась у різних інтернатних закладах. Коли Оксані виповнилося 7 років, її усиновила громадянка США Гей Мастерс, дипломований лікар-логопед, для якої дівчинка стала єдиною дитиною. Після переїзду до США у 1997 році, Оксані довелося ампутувати обидві ноги вище коліна. Завдяки підтримці оточуючих та допомозі спеціалістів, Оксана знайшла своє покликання у спорті – у віці 13 років дівчина почала займатися веслуванням та брати участь у спортивних змаганнях. Сьогодні Оксана – бронзовий призер літніх паралімпійських ігор 2012 року в парному веслуванні, срібний і бронзовий призер зимових паралімпійських ігор 2014 року в лижних гонках.

Під час знайомства із вихованцями дитячого будинку, серед яких є діти з органічним ураженням центральної нервової системи, в тому числі – з дитячим церебральним паралічем, з порушенням психіки, Оксана Мастерс зазначила, що метою її першого візиту до України є привернення уваги до проблем дітей-сиріт, які мають вроджені вади розвитку. «Я хочу показати, що не потрібно цуратись дітей з особливими потребами. Ми такі ж, як і усі, а в дечому – навіть кращі, просто талант та здібності дитини мають помітити та розвивати дорослі. Звичайно, це не можливо в умовах інтернату. Це реально тільки в сім’ї», – переконана паралімпійка.

В свою чергу, Уповноважений Президента з прав дитини повідомив, що наразі в Україні понад 150 тисяч дітей з інвалідністю, понад 2 тисячі з них діти–сироти. «На жаль, сьогодні у таких дітей дуже мало шансів бути усиновленими, адже українці, в основному, готові взяти в родину лише здорових дітей. Тому важливо, щоб батьки, які зважились взяти в сім’ю дитину з інвалідністю, відчували підтримку держави. Вони повинні знати, що не залишаться наодинці з проблемами. З іншої сторони – необхідно розвивати послуги раннього втручання, надавати соціальну підтримку родинам, де є дитина з інвалідністю. Це дозволить знизити кількість відмов батьків від дітей з особливими потребами», – наголосив Микола Кулеба.

Уповноважений Президента впевнений, якщо держава та суспільство підтримають дітей з інвалідністю, то історії про їхні успіхи та досягнення звучатимуть все частіше і Україна матиме змогу гордитись своїми чемпіонами.

Офіційне інтернет-представництво Президента України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*