Дитяча збірка для незрячих

1 20 7 IMG 2175 1 2. незрячих

1 20 7 IMG 2175 1

Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами, який впродовж вже кількох років діє в Національному університеті «Львівська політехніка», завершив роботу над публікацією казки Грицька Григоренка «Королівна-крихітка та Киць-Киць». Книгу, котру люб’язно надало видавництво «А-ба-ба-га-ла-ма-га», тут надрукували рельєфно-крапковим шрифтом для українських незрячих дітей.

1 20 7 потимко1 2

Як розповідає керівник Ресурсного центру Львівської політехніки, кандидат історичних наук Оксана Потимко, редагували та друкували казку на спеціальних принтерах, а займались цим інженер Марта Сидоряк, фахівці Катерина Івашутіна та Олена Лукаш, а вичитування тексту зробив Михайло Петрів. Фінансову підтримку публікації казки Грицька Григоренка надала благодійна організація «Фонд родини Нечитайло».

Відтак, «Королівна-крихітка та Киць-Киць» – перша надрукована у Львівській політехніці дитяча збірка, яку зможуть отримати незрячі малюки в різних куточках України. Зазначимо, що спеціальним рельєфно-крапковим друком Центр займається вже кілька років поспіль. Починаючи з 2012 р., світ тут побачили такі книги як: «Інструкції до 103 лікарських засобів», «Абетка в рельєфних малюнках для незрячих», «Доступний банкомат», «Інклюзивна освіта незрячих дітей», «До 50-річчя Народного ансамблю «Струмочок» та інші. Нині, у планах – видання шрифтом Брайля серії літератури для незрячих читачів та виготовлення аудійованих і електронних підручників та посібників для школярів і студентів.

Ресурсний центр займається також розвитком прикладної науки у сфері інклюзивної освіти осіб з глибокими порушеннями органів зору. Йдеться, зокрема, про організацію навчання сліпих школярів у багатьох регіонах України, облаштування їх робочих місць спеціальною технікою, а також поширення набутого досвіду серед викладачів та студентів навчальних закладів. Завдяки цьому у загальноосвітніх школах Львівської, Дніпропетровської, Черкаської, Миколаївської, Кіровоградської та інших областей навчаються чимало незрячих дітей.

Ігор Галущак

Львів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*