1 грудня декілька новоспечених депутатів Чернігівської міської ради на одну годину стали людьми з обмеженими мобільними можливостями.
Такий захід організували представники ГО «Голос Батьків» до Міжнародного дня інвалідів, який відзначається 3 грудня.
Відчути на собі всі «прелєсті» погодились представники лише 4-х фракцій з 7-ми.
Зокрема, на випробування прийшли 6 депутатів від фракцій «Демократичний Альянс», «БПП Солідарність», «Батьківщина» та «Самопоміч».
Члени громадської організації «Голос батьків» запропонували депутатам на годину відчути себе людьми із обмеженими мобільними можливостями та подолати відстань від Чернігівської міськради до готелю «Україна», де потрібно було піднятись на четвертий поверх.
Ігор Андрійченко («Демократичний Альянс») спробував подолати певну відстань на інвалідному візку. До речі, він єдиний, хто подолав більшість маршруту самостійно, тобто без помічників.
Втім йому довелося просити допомоги, коли справа дійшла до підземного переходу поблизу готелю «України». За словами Андрійченка, впоратись з пандусами там самотужки просто нереально, хоча важко це зробити навіть з супроводжуючим.
– Складно, дуже складно піднятись. І це два здорових чоловіки. Страшно подумати, як доводиться справлятись з такими пандусами жінкам-візочникам або дітям, – зазначив він.
У Ольги Хоніч («Самопоміч») під час руху вулицями міста з дитячим візочком теж виникли проблеми з підземними пандусами: ширина відстані між колесами дитячого візочка просто не співпадала з шириною відстані між рейками пандусу.
Григорій Федорець («Батьківщина») приміряв на себе роль незрячого. Проте йому подолати відстань допомагав супроводжуючий.
– Відчуттів, окрім негативних, не отримав ніяких, – підсумував він.
Усі інші депутати побували як у ролі візочників, так і у ролі їх супроводжуючих.
Після завершення акції члени громадської організації «Голос Батьків» звернулись до шокованих депутатів з проханням врахувати отриманий досвід при прийнятті рішень у міськраді, зокрема при затвердженні міського бюджету.
Нагадаємо, маломобільні групи населення – це люди з інвалідністю, вагітні, батьки з дитячими візочками, люди похилого віку, слабозрячі та люди з тимчасовими проблемами зі здоров’ям.
Загалом у Чернігові проживає 81 тисяча людей з інвалідністю, 4 тисячі з яких – діти.