У Рівному озвучили видання для людей з порушеннями зору «Інва.nеt» (ВІДЕО)

1 22 1 news39356 2. інва.net, вадами зору

1 22 1 news39356 1Видання «Інва.net» для людей з вадами зору тепер і в аудіо-форматі. 30 випуск інформаційного бюлетеня презентували у Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці.

Вірші, проза, казки. Любов до слова у Вікторії з’явилась декілька років тому. З того часу дівчина почала активно писати. Нині вже і сама не пригадає скільки робіт налічує її творчий доробок. Декілька її віршів цього разу увійшли у 30 випуск інформаційного бюлетеня «Інва.net».

Вікторія Дудік, автор віршів:

– Влітку я вперше побувала у цій бібліотеці. Мене запросили і я тоді читала декілька своїх віршів. А тепер мої вірші взяли у випуск. Взагалі поезією я захоплююсь ще років з семи. Спочатку я писала мініатюрні віршики і взагалі не думала, що в мене щось вийде. Далі я почала писати про підлітковий вік та перше кохання, а років з 14 почала писати, на мою думку, на більш серйозніші теми і на цьому сконцентрувалась.

Інформаційний бюлетень для людей з вадами зору видається з 2002 року, в обласній універсальній науковій бібліотеці зусиллями працівників книгозбірні та за підтримки обласного центру зайнятості і місцевого відділення Української бібліотечної асоціації.

Раїса Щербан, головний бібліотекар, редактор «Інва.net»:

– Ми озвучили увесь інформаційний бюлетень, записали його на диск, аби розповсюдити для бібліотек нашої області. Там люди з вадами зору зможуть їх послухати. До кожного випуску нашого видання долучаються лікарі, громадські організації. Також дописувачами є і люди з особливими потребами, які розповідають про свої долі і що незважаючи на певні труднощі та проблеми, вони творять, борються, перемагають. Такі історії є підтримкою для інших. Вони показують, що потрібно жити незважаючи ні на що і потрібно перемагати.

У виданні зібрані поради лікарів щодо лікування та профілактики різних захворювань, а спеціалісти-правознавці дають свої роз’яснення щодо різних спірних питань, також у бюлетені можна насолодитись творчістю та познайомитись з біографією талановитих краян, таких як відомий не лише в Україні, але й за її межами письменник Сергій Рачинець.

Сергій Рачинець, письменник:

– Я автор півсотні книжок, твори мої є в шкільних підручниках. Пишу я як для дітей, так і для дорослих. Минулого року я отримав дві літературно-мистецькі нагороди за дитячу книжку «Мандрівка в невідоме», а за книжку «Сонячна повінь» я отримав міжнародну літературно-мистецьку премію ім.Миколи Сингаївського.

А ось Катерина Саманчук зі Здолбунова свій творчий шлях лише починає.

Катерина Саманчук, поетеса:

– Я поки що пишу лише вірші, свої роботи я поки не виставляла. Серед моїх захоплень – гра на сопілці, я в школі хожу на гурток, люблю слухати музику, люблю дуже гратись з маленькими дітьми, мрію колись працювати з дітьми.

Через обмежене фінансування видавати постійно аудіоверсію інформаційного бюлетеня в обласній бібліотеці не можуть, проте, редактори обіцяють, що наступний 31-1 випуск вийде цьогоріч.


Сфера-ТВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*