До ювілею Франка у Львові для незрячих видали його твори (ФОТО)

1 25 4 1-19 1 2. незрячих

1 25 4 1-19 1

У Львові представили твори Івана Франка шрифтом Брайля (для незрячих людей). Це частина більшого проекту під назвою «Місто літератури для незрячих: книга брайлем і вголос».

Про це повідомив кореспондент «Дивись.Info».

У такий спосіб опублікували твори «Коли ще звірі говорили», «Грицева шкільна наука» та «Сойчине крило» Івана Франка. Ця акція присвячена ювілею письменника. Їх видано тиражем 30 примірників кожна.

Проект ініційовано ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ». Фінансову підтримку акції у розмірі 20 тисяч гривень здійснило управління соціального захисту Львівської міської ради.

Книги будуть розіслані до шкіл-інтернатів, спеціалізованих і публічних бібліотек, адресно до незрячих дітей.

Ці книги буде передано і Львівській школі-інтернату № 100, і кільком публічним бібліотекам. Це наша новація. Традиційно, усе, що друкується в Україні для незрячих, відправляється або до спецшколи-інтернату, або до спецбібліотеки для сліпих. Незрячі люди не мають, фактично, доступу до публічних бібліотек. Хоча зараз у нас є чимало дітей, які навчаються на інклюзивній формі освіти у звичайних школах.
директор Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів» Оксана Потимко

Зокрема ці видання отримає сенсотека у Стрийському парку Львова, міська Медіатека та обласна універсальна бібліотека на проспекті Шевченка, 13.

Також раніше у рамках проекту «Місто літератури для незрячих» було озвучено праці Митрополита Андрея Шептицького. Із вересня ж організатори планують розпочати надання звуковідтворювальних пристроїв для львівських незрячих.

1 25 4 8-5 2
Оксана Потимко (по центру) / dyvys.info

1 25 4 7-6 3
Оксана Потимко (справа) / dyvys.info

1 25 4 6-9 4

1 25 4 5-9 5

1 25 4 4-11 6

1 25 4 3-11 7

1 25 4 2-16 8

Фото: Михайло Драпак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*