Андрій Рева: Основна мета раннього втручання – виявити порушення в розвитку немовляти або дитини раннього віку та створити оптимальні умови для розвитку й навчання дитини в умовах сім’ї та суспільства

Андрій Рева: Основна мета раннього втручання – виявити порушення в розвитку немовляти або дитини раннього віку та створити оптимальні умови для розвитку й навчання дитини в умовах сім’ї та суспільства. андрій рева, меморандум, раннє втручання, інвалідизація, інвалідність, person, human face, bottle, suit, clothing, people, man, water, group, table. Olja Bećković et al. sitting at a table

Андрій Рева: Основна мета раннього втручання – виявити порушення в розвитку немовляти або дитини раннього віку та створити оптимальні умови для розвитку й навчання дитини в умовах сім’ї та суспільства. андрій рева, меморандум, раннє втручання, інвалідизація, інвалідність

У четвер, 13 квітня, відбулася церемонія підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Благодійним фондом “Інститут раннього втручання” для дітей з порушенням розвитку та дітей-інвалідів, Всеукраїнською громадською організацією Всеукраїнська фундація “Захист прав дітей”, Міністерством охорони здоров`я, Міністерством соціальної політики, Міністерством освіти і науки, Фундацією SOFTTulip Королівства Нідерланди та Європейською асоціацією раннього втручання Eurlyaid.

Цей документ можна вважати новим етапом для України у сфері попередження дитячої інвалідності. Недосконалість діючої вітчизняної системи державного управління щодо цієї проблеми й породила нагальну потребу в державному забезпеченні розвитку ефективних і результативних заходів раннього втручання.

У міжнародній, а з недавніх пір і в національній практиці, особливої актуальності набуває тема раннього втручання як технологія профілактики інвалідизації дитини за рахунок професійної підтримки її сильних сторін і задоволення її потреб, інтеграції та адаптації до життя в сім’ї, в середовищі однолітків і в суспільстві загалом. Останні тези звучать і рефреном, і закликом: забезпечити кожній дитині право на проживання в сім’ї.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева назвав підписання цього документа дуже важливим кроком, оскільки: „Ми вперше вирішуватимемо не наслідки проблеми, що триває в нас чимало часу, а попереджуватимемо можливі проблеми зі здоров’ям дітей. Адже, як сказав засновник польової хірургії, видатний Микола Пирогов, майбутнє належить саме попереджувальній системі медицини. А метою роботи в напрямку, що ми його офіційно сьогодні затвердили, є запобігання майбутній інвалідизації”.

Як зазначив Андрій Рева, на Міністерство соціальної політики покладається забезпечення доступності якісних соціальних послуг для підтримки сімей з дітьми на рівні територіальних громад, а це, в свою чергу, безпосередньо пов’язано з процесами деінституціалізації виховання дітей.

«Надзвичайно актуальним у цьому плані є питання реформування системи інституційного догляду та виховання дітей. Його, до речі, було розглянуто 31 березня 2017 року на засіданні Національної ради реформ під головуванням Президента України Петра Порошенка, – повідомив Міністр соціальної політики. – І 6 квітня 2017 року воно вже розглядалося Міжвідомчою комісією з питань охорони дитинства, яка напрацювала конкретні рекомендації стосовно подальшої спільної роботи. Перш за все – щодо розвитку соціальних послуг в громадах, де діти не вилучатимуться із сімей і не направлятимуться в інтернатні заклади, а тих, що вже перебувають в інтернатах, поступово повертатимуть додому в сім’ю. Невід’ємною складовою цього процесу є налагодження ефективної системи підтримки вразливих сімей з дітьми у громаді, зокрема сімей з дітьми, які мають інвалідність, або належать до групи ризику щодо її отримання”.

Загалом, основною метою раннього втручання є створення умов для задоволення особливих потреб розвитку дітей у ранньому віці так, щоб на наступному етапі розвитку вони могли успішно соціалізуватися.

Міністерством соціальної політики розпочато підготовку до реалізації Проекту Twinning у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Міністерством освіти та науки України, зацікавленими неурядовими організаціями, утворена міжвідомча робоча група з реалізації Проекту, метою якого є упорядкування досвіду як європейського, так і українського, та його впровадження.

Наступним кроком має стати підтримка парламентарів законодавчого проекту щодо раннього втручання для запобігання ймовірних відхилень розвитку дитини.

Міністерство соціальної політики України

Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*