“Бачу Можу Допоможу” – інклюзивний велопробіг від Харкова до Херсона

“Бачу Можу Допоможу” – інклюзивний велопробіг від Харкова до Херсона. бачу можу допоможу, юлія сачук, велопробіг, порушення зору, інвалідність, person, window, woman, indoor, human face, smile, clothing. A woman standing in front of a window

Чи можливо подорожувати Україною людям із порушеннями зору?

“Бачу Можу Допоможу” – інклюзивний велопробіг від Харкова до Херсона. бачу можу допоможу, юлія сачук, велопробіг, порушення зору, інвалідністьВ студії Юлія Сачук — співорганізатор інклюзивного велопробігу «Бачу Можу Допоможу” на велосипедах-тандемах за участю незрячих і зрячих людей, інформує «Громадське радіо».

Олена Бадюк: Коли взагалі виникла ідея зробити саме в такому форматі такий захід?

Юлія Сачук: Ідея велопробігу, за участі як зрячих, так і незрячих людей, виникла у Миколи Пеха — це незрячий активіст зі Львова. Микола, будучи незрячим багато вчився, подорожував закордоном і, оскільки така практика закордоном є доволі поширеною, цю ідею він мріяв реалізувати і в Україні. На жаль, вже Миколи з нами немає, але ідея його жива. Ми щороку, отак вже вчетверте вважаємо за свій такий дуже приємний обов’язок реалізовувати велопробіг. Велопробіг відбувається на велосипедах-тандемах, де попереду сидить крутить педалі і кермує людина, в якої немає порушень зору, на другому сидінні людина незряча або з порушеннями зору — таким чином ми мандруємо Україною. Це не суто спортивний захід — це більше про інклюзивність. Крім їзди на велосипеді, окрім спортивної складової, у нас багато екскурсій. Дуже багато наших волонтерів вперше мають досвід спілкування з незрячими людьми. Так само незрячі люди вчаться комунікувати із людьми без інвалідності. Потім маємо дуже приємні зміни у житті, як зі сторони людей без інвалідності, так і серед незрячих людей.

Олена Бадюк: Як взагалі змінюється велопробіг? Чи змінюється маршрут щоразу? Чи змінюється кількість людей, які долучаються?

Юлія Сачук: Так. Насамперед, хотілось би сказати, що велопробіг — це ініціатива, яка живе саме на ентузіастах людях. Велопробіг маштабується. В перший велопробіг у нас було 2 велосипеди-тандеми. Цього року буде вже 10 тандемів. Будуть учасники з Польщі, тобто він розростається вже навіть у географічному масштабі. Вже більша обізнаність велоспільноти, більша відкритість учасників.

Коли учасники відповідають в анкетах, що для них велопробіг, то, в більшості, — це сім’я, друга сім’я.

Тобто це вже спільнота людей, які живуть однією ідеєю — подорожувати по Україні, не зважаючи на те є в тебе інвалідність чи нема. І ми готові вчитися, передавати цей досвід і ділитися цими емоціями із новими людьми.

Олена Бадюк: До речі, чому саме з Харкова до Херсона?

Юлія Сачук: Кожного року ми змінюємо маршрут. Перший велопробіг був найдовший: він тривав 31 день. Потім ми подорожували зі Львова до Одеси. Минулого року ми подорожували в Карпатах. Говорячи про інклюзивність, ми хочемо відкривати всю Україну, тому цього року вирішили Східною Україною. Ми стартуємо 5 числа зранечку з Харкова, проїжджатимемо Полтаву 8 числа, 13 число — це Дніпро, 15 — Запоріжжя, 18-19 серпня — Мелітополь, Генічеськ, далі вже до Херсону, де фініш відбудеться 24-25 серпня відбудеться. Ми дуже закликаємо людей, які мають порушення зору, які вважають, що вони не можуть або важко вийти подорожувати. Ми закликаємо подаватися і ми покажемо, як це робити легко і приємно. І так, для тих учасників, які особливо вперше беруть участь, ми надаємо консультації, щодо того, як підготуватися до велопробігу: які вправи робити, що до стану здоров’я, що потрібно мати з собою. Ви можете їхати весь 21 день чи обрати 6 чи 13 днів, згідно свого стану здоров’я, вільного часу, навіть у своєму місті можете приєднатись. Ми закликаємо велоспільноту долучатися — постійно шукаємо людей, які будуть штурманами.

Повну версію розмови можна прослухати у доданому звуковому файлі.

“Бачу Можу Допоможу” – інклюзивний велопробіг від Харкова до Херсона. бачу можу допоможу, юлія сачук, велопробіг, порушення зору, інвалідністьПроект фінансується програмою польського співробітництва з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща

 


Скорочену текстову версію підготувала

Аліна Вяткіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*