Борис Філатов: У Дніпрі стартує українсько-британський проект підтримки артистів з інвалідністю

Борис Філатов: У Дніпрі стартує українсько-британський проект підтримки артистів з інвалідністю. candoco dance company, особливими потребами, інвалідністю, інвалідів, person, screenshot. A person doing a trick on a stage

1_05_7_mg_2249_1

Дніпро став другим українським містом, яке долучилося до проекту Британської ради, присвяченого підтримці артистів з інвалідністю. 2 грудня, напередодні Міжнародного дня інвалідів, у культурно-діловому центрі «Менора» зібралися близько 600 містян з особливими потребами, зокрема бійці АТО, паралімпійці та діти-інваліди. Презентація ініціативи «Творчість інвалідів без кордонів» почалася видовищним перфомансом унікального танцювального колективу зі світовим ім’ям – Candoco Dance Company.

Очільник Дніпра Борис Філатов зізнався: побачене неабияк вражає. «Це неймовірне шоу. Коли бачиш таке, розумієш: якщо у людини є воля і бажання, для неї немає нічого неможливого. Це чудова мотивація для тих, хто цього потребує в нашому місті. Ми й надалі будемо співпрацювати з британськими колегами, адже вони – лідери у вирішенні таких питань», – сказав мер під час прес-конференції, присвяченій презентації українсько-британського проекту «Творчість інвалідів без кордонів».

Про свій творчий шлях у танцювальному колективі Candoco Dance Company розповіли самі танцюристи. Люди, чия сила волі та жага до життя є прикладом для всіх, кажуть: їхня робота у Candoco Dance Company є викликом стереотипам, а наважитися працювати в компанії їм допомогла підтримка близьких. Загалом у планах спільного з Британською радою проекту – створення резиденції для артистів в Дніпрі, Києві та в містах Великої Британії. Програма передбачає двосторонні обміни та навчальні поїздки, підтримку місцевих культурних ініціатив для людей з інвалідністю, а також розширення програми в сфері театру та образотворчого мистецтва.

За словами керівника мистецької програми Британської ради європейського регіону Володимира Шейка, перший танцювальний майстер-клас пройде 3 грудня. Знову до Дніпра легендарні Candoco Dance Company планують приїхати вже в березні 2017 року в повному складі. Артисти унікального театру презентують нові масштабні танцювальні постановки та проведуть практичні заняття з сучасного танцю для дніпрян. Майстер-класи від британського театру танцю надихають тисячі людей по всьому світу, а для деяких особливих танцівників вони навіть стали початком професійної кар’єри.

Борис Філатов також додав, що наступного року питання людей з особливими потребами залишатимуться пріоритетними для міської влади. Основне завдання – придбання транспорту з низькою підлогою. В планах – запустити на маршрути по одному низькопольному тролейбусу. Важливі також питання соціалізації та створення безбар’єрного середовища. Керівник Дніпра підкреслив, що візьме до уваги питання встановлення пандусів у місті.

Крім того, в Дніпрі діє комплексна програма соціального захисту населення. За кошти міського бюджету особливі дніпряни оздоровлюються, а родини, в яких є люди з інвалідністю, отримують фінансову допомогу: на це виділено близько 10 млн грн. Містянам з особливими потребами також допомагають опановувати професії та влаштовуватися на роботу.

Довідка: Candoco Dance Company – всесвітньо відома компанія з Великої Британії, яка має понад 20-річну історію діяльності. В її складі разом працюють звичайні артисти і танцюристи з інвалідністю. Вони адаптують роботи відомих хореографів, щоб показати – у мистецтві всі можуть бути рівними. У 2012 році Candoco виступали на церемонії закриття літніх Паралімпійських ігор в Лондоні. Щорічно їхні творчі шоу відвідують понад 18 тисяч людей в 10 країнах світу.

Дніпропетровська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*