«Це робить їх більш вільними». У Дніпрі відкрили виставку «Світ очима особливих дітей» (ВІДЕО)

«Це робить їх більш вільними». У Дніпрі відкрили виставку «Світ очима особливих дітей» (ВІДЕО). дніпро, світ очима особливих дітей, виставка, інвалідність, інклюзія

«Це робить їх більш вільними». У Дніпрі відкрили виставку «Світ очима особливих дітей». дніпро, світ очима особливих дітей, виставка, інвалідність, інклюзія

21 жовтня у Дніпропетровському історичному музеї імені Яворницького відкрилася виставка «Світ очима особливих дітей». Понад 40 експонатів представили вихованці багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру, де навчаються діти з порушенням мовлення, вадами слуху та розладами аутичного спектру.

Софія Корж – учениця 10 класу багатопрофільного навчально-реабілітаційного центру. На виставці дівчина представила серію робіт з тканини, які зробила на уроках трудової майстерності.

«Це моє хобі, я люблю робити все таке, маленькі речі, люблю вишивати», – каже Софія Корж.

Її наставниця – Людмила Живченко, керівниця гуртка “Клаптикова мозаїка”.

«Софія – дуже особлива дівчинка, вона не сказала, чому в неї таке хобі, тому що в цьому виросла, в неї мама майстриня, вона шиє, в’яже і робить усе, що тільки можна зробити руками. Тому вона іншого вдома не бачила», – зазначає педагог Людмила Живченко.

На виставці представлені вироби образотворчого мистецтва, петриківський розпис, українська вишивка, вироби з деревини, іграшки з тканини та пряжі. Більшість з цих виробів діти зробили на гуртках.

Окрім позашкільних занять, у центрі є арт-терапія.

Викладачка Світлана Івлинська каже, що творчість навчає дітей з інвалідністю розуміти свою особливість, свій талант, надихає їх жити та розвиватися.

«У нас і з захворюванням нервової системи, діти з ДЦП, діти-аутисти, і всі вони потребують арт-терапії, тому що це визволяє їхню енергію, це робить їх більш вільними», – розповідає Світлана Івлинська, вчителька малювання та арт-терапії

Заступниця директора історичного музею з наукової роботи Валерія Лавренко зауважує, що така виставка в них уперше.

«Інклюзія – це не стільки вимога часу, скільки можливість, ми можемо розширити нашу аудиторію за рахунок людей з інвалідністю», – зазначила Валерія Лавренко, заступниця директора історичного музею з наукової роботи.

Виставка працюватиме протягом місяця, окрім понеділка. Аби відвідати її, потрібно купити загальний вхідний квиток.

UA: Дніпро

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*