Через війну протезування кінцівок потребують близько 10 тисяч українців — ініціатор проєкту Superhumans Ставніцер

Через війну протезування кінцівок потребують близько 10 тисяч українців — ініціатор проєкту Superhumans Ставніцер. kyiv jewish forum, superhumans, андрій ставніцер, війна, протезування

Через війну протезування кінцівок потребують близько 10 тисяч українців — ініціатор проєкту Superhumans Ставніцер. kyiv jewish forum, superhumans, андрій ставніцер, війна, протезуванняСтавніцер: Більше мільйона людей беруть участь у бойових діях, усі вони так чи інакше уражені посттравматичним синдромом (Фото:Superhumans / Facebook)

В Україні станом на зараз близько 10 тис. людей потребують протезування кінцівок, які вони втратили з початку повномасштабного вторгнення Росії. Такі дані під час Kyiv Jewish Forum 2023 оприлюднив Андрій Ставніцер, співвласник порту TIS та ініціатор проєкту Superhumans, мета якого — створення умов для протезування, пише NV.

«Ця інформація є секретною, але, за моїми джерелами, є близько 10 тисяч людей тільки на протезування. Якщо говорити про реконструктивні операції, то їх потрібно ще більше», — розповів Ставніцер.

За його словами, з перших днів війни стало зрозуміло, що буде дуже багато людей із втраченими кінцівками та з потребою в реконструкційних операціях, а в країні немає можливості для допомоги їм у достатніх масштабах. Так зародилася ідея проєкту Superhumans, його ініціатори почали шукати всесвітньо відомі компанії, вчених і лікарів, які спеціалізуються на протезуванні, реконструктивних операціях і посттравматичному стресовому розладі (ПТСР).

Superhumans орендував будівлю діючої лікарні на Львівщині і переобладнує її під центр, де будуть виготовляти протези і робити операції.

«Лише уявіть, що зараз у нас більше мільйона людей беруть участь у бойових діях. Усі вони так чи інакше уражені посттравматичним синдромом… Останні дослідження показують, що ПТСР, якщо його не лікувати, може передаватися наступному поколінню. Тому ми дійсно вирішуємо найважливіші питання прямо зараз», — сказав підприємець.

Superhumans має ексклюзивну угоду з компанією Open Bionics з Великої Британії, яка виготовляє біонічні протези.

«Ви повинні побачити щасливі очі ветеранів, коли вони вперше в житті пробують біонічні руки. Вони хапали протезами пляшку води чи яблуко або підключали та вимикали зарядний пристрій. Просто неймовірно бачити, наскільки вони щасливі, коли після кількох місяців нарешті можуть оперувати рукою», — розповів Ставніцер.

Він додав, що проєкт потребує фінансової допомоги. Серед донорів Superhumans вже є такі відомі бізнесмени як Говард Баффет, Річард Бренсон, а також корпорація Cargill, однак ще не вистачає 4 млн доларів для запуску першої фази проєкту.

Kyiv Jewish Forum 2023 приурочений до річниці початку повномасштабного російського вторгнення на територію України, його гасло — Stand with Ukraine.

Перший Kyiv Jewish Forum відбувся у 2019 році. Його ініціатором є президент Єврейської конфедерації України, віцепрезидент Всесвітнього Єврейського Конгресу Борис Ложкін.

KJF-2023 організований у партнерстві з провідним єврейським світовим медіа Tablet. Одним із медіапартнерів є NV.

Микола Піддубний

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*