Чи комфортне життя у людей з інвалідністю в Полтаві? (ВІДЕО)

Чи комфортне життя у людей з інвалідністю в Полтаві? (ВІДЕО). полтава, утог, утос, комфорт, інвалідність, wheel, person, wheelchair, bicycle wheel, bicycle, tire, land vehicle. A statue of a bicycle

В Україні – 2 млн 600 тис осіб з інвалідністю, майже 80% із них – працездатного віку та лише третина людей з них працевлаштовані. Проте, проблема з працевлаштуванням для людей з інвалідністю – не єдина, з якою вони зіштовхуються щодня. Інфраструктура міста не дозволяє людям почувати себе в безпеці та комфорті. Євгенія Манич про це знає більше.

Понад дві тисячі осіб налічує Полтавська обласна організація Українського товариства глухих. Це діти, молоді люди та особи похилого віку. Щодня вони зіштовхуються із рядом проблем. Одна із яких – комунікація. До карантину люди з порушенням слуху могли читати по губах і отримувати хоча б мінімум інформації, а з настанням пандемії люди почали носити маски і цієї інформації у них немає. Особливо тяжко тим, хто знаходиться на лікуванні під киснем.

Леонід Усенко, голова Полтавської обласної організації УТОГ

– Найголовніша проблема – це позбавлення інформації, коли вони потрапляють вже в це закрите відділення. У нас наразі чоловік лежить в реанімації, в дуже складному стані. Наша глуха спільнота намагається допомогти фінансова і т.д. Але було досить зручно, щоб лікарі змогли пояснити в цій закритій зоні, наприклад, скільки тримати ту маску, що треба лежати на животі і ні в якому разі не перевертатися на спину.

Питання медицини для людей з порушенням слуху болюче. Вони зізнаються: тяжко знайти контакт лікарю з пацієнтом, а перекладача постійно з собою брати не можеш.

Леонід Усенко, голова Полтавської обласної організації УТОГ

– У нас у товаристві глухих є започаткована така система, як сервіс УТОГ, це онлайн-перекладач. Ми вже у цьому році почали встановлювати у медичних закладах, хоча б надавання паролів для глухих людей, і також, можливо, що ми можемо встановлювати цю систему на електронних пристроях у медичних закладах, і вони можуть зв’язатися з перекладачем і поспілкуватися. І перекладач може пояснити цій глухій людині.

Соціальна сфера також не підлаштована під людей з інвалідністю. Взяти хоча б ситуацію з переходом на іншого постачальника газу. У звичайних людей – купа питань, а для людей з порушенням слуху їх ще більше. І найголовніше – до кого звертатися за допомогою.

Наталія Фалько, голова Полтавської територіальної організації УТОГ

– Ми намагаємося ці питання роз’яснити, але у багатьох приходять якісь платіжки, якісь борги, вони йдуть до «Полтавагазу», там купа людей, куди звертатися, що робити, взагалі нічого не зрозуміло. Тобто, інформаційно дуже-дуже складно.

В інфраструктурі міста комфорту для людей з порушенням слуху теж майже немає. У транспорті тяжко зрозуміти, що потрібно кондукторові, яка далі буде зупинка. Люди вимушені рахувати на пальцях, коли їм потрібно вийти з транспорту. І ряд інших наболілих за багато років проблем.

Такі ж проблеми переслідують і людей з порушенням зору. Працевлаштуватися на достойну роботу майже неможливо. Турбують людей і порушення закону приватними перевізниками, які відмовляються безкоштовно перевозити.

Марина Бабець, голова правління Полтавської територіальної-первинної організації УТОС

– У нас ніби-то є пільги, але самоуправлінство персоналу приватного транспорту, дуже зухвала поведінка. Просто ми закликаємо не порушувати закон і розуміти нас. Якщо інші люди можуть побачити номер транспорту, то ми не бачимо номерів. Ми допоки допитаємося, зовнішня озвучка відсутня.

Для людей з порушенням зору у місті немає відповідних доріжок, якими б вони могли нормально пересуватися із тростинкою. Питання житла також непокоїть, адже великих коштів і збережень у людей немає.

Марина Бабець, голова правління Полтавської територіальної-первинної організації УТОС

– Проблема із житлом. У нас є гуртожиток, у якому проживають люди з інвалідністю по зору. Деякі люди проживають там з 90-х років. Звичайно, купити собі житло, коли людина отримує соціальну, також виховують дітей, працюють потроху, дозволити собі житло складно.

Зараз в Україні виділяють декілька міст, у яких для людей з інвалідністю є комфортні умови. Це Вінниця та Львів. Там створили умови для пересування на візках та поїздок по місту для глухих людей, для людей з порушенням зору поклали відповідну плитку, запровадили пільгові проїзд. Чи є така перспектива для комфортного життя людей з інвалідністю у Полтаві – залишається питанням.

Євгенія Манич

Телеканал «Центральний»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*