Чому на фабриці “Рошен” дитині із особливими потребами відмовили у екскурсії?

Чому на фабриці “Рошен” дитині із особливими потребами відмовили у екскурсії?. екскурсія, особливими потребами, фабрика рошен, інвалідність, інцидент, wheel, abstract, person, silhouette, cart, drawn. A person riding a horse

Разом із мамою хлопця Вікторією Панасюк, прес-службою корпорації “Рошен” та правозахисниками намагаємось розібратись, чому хлопцю відмовили в екскурсії, інформує «Громадське радіо»

У липні Вікторія Панасюк — мати хлопця з особливими потребами, побачила інформацію про організацію екскурсій на фабрику «Рошен». Коли разом з групою інших дітей вони опинились біля фабрики, екскурсовод відмовила Вікторії та її сину Єгору у екскурсії. Ця подія викликала хвилю незадоволення у соціальних мережах. Громадське радіо спробувало розібратись, чому на фабриці, де раніше проводилось безліч активностей для таких дітей, цього разу виникла така проблема. На думку Вікторії Панасюк дуже важливо, щоб компанії були клієнтоорієнтованими.

«Я заповнила анкету, де написала «обов’язковий повний супровід для дитини з інвалідністю. Дитина на візку, — розповідає Вікторія. Організація до цього випадку робила заходи для здорових дітей. Тому я вказала ці дані і надіслала. Я вдячна, що організація не відмовила, адже вони все ж не займаються такими дітьми. Вони нас запросили. Коли ми прийшли на екскурсію нам відмовили. Самі організатори були в розпачі.

На воротах «Рошену» було написано «екскурсії». Там зібрали 30 дітей + ми. Дітям сказали, щоб ті стали парами і проходили. Ми з моїм сином Єгором стали в пару. Пропустили всіх, щоб не заважати з візком. Екскурсовод заводу «Рошен» подивилась на нас з подивом і спитала: «Ви теж?». Ми сказали, що записані у список відвідувачів у складі екскурсії. Вона сказала, що ми не зможемо піти, бо Єгор на візку. Ми спитали, чи це є перепона? Екскурсовод сказала дослівно таке: «Візок — це є перепона, ви будете затримувати групу. Екскурсія буде проводитись на 5 поверсі. Я не буде брати відповідальність на себе. До цього вона додала, що ми можемо почекати, поки не повернеться група. А це 1 година і 20 хвилин. І нам винесуть солодкий подарунок. Я подумала, що це досить цинічно».

Вікторія Панасюк також сказала, що до організаторів екскурсії питань немає, адже вони, скоріш за все, вперше зіткнулись із проведенням екскурсій для дітей з особливими потребами. Очевидно, — додає Вікторія, що про дитину з особливими потребами знав один з менеджерів корпорації «Рошен», а не всі, хто був залучений у активність. Тому інформація могла не дійти до потрібної особи до початку екскурсії.

Корпорація «Рошен» проводить багато екскурсій для дітей з особливими потребами. За словами прес-офісу корпорації «Рошен», вони піклуються про те, аби усі активності можна було легко пристосувати до потреб всіх відвідувачів.

«На нашу думку у цій ситуації спрацював людський чинник, — заявляє прес-офіс корпорації «Рошен». Мати Єгора була повністю упевнена, що екскурсовод попереджений про те, що з групою дітей буде одна дитина з особливими потребами. У свою чергу організаторка від соціальної служби у нашій розмові сказала, що таки забула попередити нашого екскурсовода.

Коли звичайна група відвідує завод, їх вдягають у спеціальний одяг, бахіли, шапочки та халати. Є навіть спеціальна штука для бороди, щоб ніяк не стала на лінію, коли робиться продукція».

Андрій Кобалія: Навіть, якщо екскурсовод фабрики не знала про потреби Єгора до початку екскурсії, виникає питання, чому увесь потрібний одяг не змогли знайти під час екскурсії. Ми також запитали про це прес-офіс корпорації “Рошен”.

«У випадку з Єгором питання було не в одязі,- пояснює представниця прес-служби, а в тому, аби провести екскурсію відповідно до норм безпеки. Спеціальний супровід треба планувати заздалегідь. Тому екскурсовод запропонувала альтернативу і матері, і хлопчику — подивитися фільм, пройти на дегустацію та отримати подаруночок».

У прес-службі фабрики “Рошен” також заявили, що екскурсовод не могла спілкуватись з Вікторією так, як вона це описала і припустили, що це Вікторія так інтепретувала слова екскурсовода.

«То, что произошло — грубое нарушение законодательства, — стверджує координаторка «Кампанії проти дискримінації» Ірина Текучова. Это дискриминация потому что из всей группы выбирают только одного человека — мальчика с инвалидностью и отказывают ему в публичной услуге — в экскурсии. За это “Рошен” может нести юридическую ответственность. Может быть такое, что такой отказ мотивирован чем-то серьезным. В своих постах на Фейсбуке они потом писали, что это произошло по причине санитарных норм. На коляску не наденешь бахилы, у него коляска грязная. Все это запачкает цех. Это не основание для отказа. Если есть какие-то ограничения в посещении, они должны касаться всех групп людей. Всем по санитарным нормам можно, а таким детям нет?

Мальчику должны были предложить бахилы, которые одеваются на колеса, халат и провести в помещение. Обязанность предоставления равного доступа к услуге — это проблема представителя услуг.

Достать бахилы много времени не занимает. Если бы они задержали всю группу на 20 минут, проблемы бы не было».

Після інциденту, організація, що проводила екскурсії на фабрику відмінила вже заплановані екскурсії.

Андрій Кобалія

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*