Нові кінцівки. Наші журналісти побували на Полтавському протезному заводі. Вони дізнавалися, чи комфортні сучасні протези для людей з обмеженими можливостями. Про це дивіться далі.
Олексій Бойко, житель Кременчука: Я только здесь понял, что не хватает…придерживать здесь, чтобы в другой раз нога не слетала. То есть давить я ею могу и тормозить могу.
15 років тому технік Олексій Бойко із Кременчука у результаті нещасного випадку втратив ногу. Каже: незважаючи на інвалідність, веде повноцінний спосіб життя. Нещодавно на полтавському заводі йому замінили протез. Новий, розповідає, якісніший та більш функціональний.
Олексій Бойко, житель Кременчука: Идешь по улице и многие люди которые меня не знают, они даже не понимают, что я хожу на протезе. раньше конешно была очень большае хромота. сейчас человек идет комфортно, ровно.
Ми запитали чоловіка, скільки коштів він заплатив за протезування.
Олексій Бойко, житель Кременчука: Вот этого я вам не скажу, потому что денег не платил. Но вот допустим, те кто делают на заводе – знают.
Вартість протезу Олексія сягає 90-та тисяч гривень, всі витрати компенсувала держава, говорить заступник директора з медичної роботи Олександр Проскурін. За словами медика, на комплектацію кожного виробу є гранична сума держфінансування.
Олександр Проскурін, заступник директора з медичної роботи Полтавського протезного заводу: Ну, а по учасникам АТО, там же граничная цена, она еще увеличивается в три раза. Соответственно с изготовлением пакетных документов при Министерстве оборони. То атовцав и на Украине можна высокофункциональный протез изготовить.
Олександр Проскурін говорить: для виробництва протезних виробів використовують комплектуючі деталі, вироблені як в Україні, так і за кордоном. Зокрема, стопи та спеціальні вузли закуповують на підприємствах Німеччини та Сполучених Штатів Америки. А от з технічним обслуговуванням тих протезів, які пацієнтам встановлювали за кордоном, виникають труднощі.
Олександр Проскурін, заступник директора з медичної роботи Полтавського протезного заводу: При первичном протезе – замену приемной гильзы. Тоже что должно делаться безоплатно, но если протез там встановленый, то мы не можем прямую гильзу поменять. Он должен обслуживатся там где делали протез. И сложность обращения тогда им обратно вернутся заграницу.
Ольга Гриненко