Діагноз геніїв. Як в Україні лікують і адаптують дітей з аутизмом (ВІДЕО)

Діагноз геніїв. Як в Україні лікують і адаптують дітей з аутизмом (ВІДЕО). адаптація, аутизм, діагноз, навчання, потенціал, human face, man, glasses, person, screenshot, text, indoor, newspaper, face, clothing. Stephen Hawking, Steve Jobs are posing for a picture

Ван Гог – визначний художник ХХ століття, Стівен Гокінг – легенда астрофізики, Стів Джобс – засновник корпорації Apple. Усіх їх об’єднує не лише геніальний талант, а й один діагноз – аутизм.

В Україні за інформацією МОЗу кількість дітей-аутистів стрімко зростає. 2005 року їх було менше 700, торік – понад 5 тис. І це ще не остаточні дані, кажуть лікарі, оскільки аутизм не просто діагностувати.

Аби не втратити цінний вітчизняний потенціал – потрібні термінові зміни в системі навчання таких діток. Нині в Україні немає ні літератури, ні фахівців, ні спеціальних методик роботи. Лікар-діагност Зінаїда Рожкова аутизм вважає особливістю діяльності мозку.

У лабораторії Харківського медико-генетичного центру досліджують схильність до захворюваності. Однак аналіз повністю не захистить батьків від ймовірності народження хворої дитини. Оскільки ключовим є вплив довкілля, харчування і стрес. Лікарі констатують – нині на аутизм у світі хворіє кожна шістдесята дитина. Чи зможуть такі діти адаптуватися у суспільстві і використати свій потенціал – залежить від якісної реабілітації та освітніх реформ.

ФАКТИ. ICTV

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*