Харківські поліцейські склали іспит з жестової мови

Харківські поліцейські склали іспит з жестової мови. харків, жестова мова, поліцейський, проект, іспит, person, indoor, man, clothing, group, human face, computer, laptop, people, conference room. A group of people in a room

Харківські поліцейські склали іспит з жестової мови. харків, жестова мова, поліцейський, проект, іспит

Іспит з жестової мови для співробітників патрульної поліції пройшов 27 квітня в Харківській міській раді.

Навчання проводилося в рамках міського соціального проекту «Почуй мене». Впродовж трьох місяців 14 поліцейських проходили курс «Жестова мова. Базовий початковий рівень».

Як зазначила заступник Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан, тепер робота поліції з громадянами, які мають проблеми зі слухом, вийде зовсім на інший рівень.

«Серед своїх колег ви станете єдиними і неповторними. Це новий формат поліції, і це нас радує. Впевнена, що наша співпраця продовжиться», – сказала Світлана Горбунова-Рубан поліцейським.

Іспит у патрульних приймали носії жестової мови. Правоохоронці мали розповісти про себе, про свої родини і захоплення, продемонструвати знання як повсякденної лексики, так і професійної.

Старший лейтенант поліції Євген Ведмедеря розповів, що вирішив вивчити жестову мову після того, як зіткнувся з людьми зі слабким слухом під час роботи.

«Тоді нам довелося спілкуватися за допомогою письма, а тепер це буде набагато простіше! За два місяці ми непогано вивчили жестову мову, навчилися показувати як звичайні слова, так і терміни, які часто доводиться використовувати в роботі, – протокол, заява, закон, різні види злочинів тощо», – зазначив патрульний.

За підсумками іспиту, все поліцейські отримали відповідні сертифікати про закінчення курсу.

Нагадаємо, що проект «Почуй мене» реалізується з 2016 року громадською організацією інвалідів «Креавіта» в рамках міського соціального проекту «Єдина соціальна мережа» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та Департаменту праці та соціальної політики. В рамках проекту був розроблений методичний посібник «Словник жестової мови», який складається з 749 слів, а також випущений відеокурс з 16 уроків. З 2016 року навчання на курсах жестової мови пройшли 135 фахівців – адміністратори центрів надання адміністративних послуг та «Прозорих офісів», працівники Харківського центру реінтеграції безпритульних, фахівці Харківської обласної бібліотеки для дітей та Харківського міського центру зайнятості, судів, громадських організацій, Пенсійного фонду, Харківського бюро технічної інвентаризації.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*