Херсонцям показали виставу про дітей з інвалідністю (ВІДЕО)

Херсонцям показали виставу про дітей з інвалідністю (ВІДЕО). херсон, вистава вернісаж почуттів, театр, інвалідність, інклюзія, person, human face, clothing, woman, curtain, smile. A man and a woman standing in front of a curtain

Херсонцям показали виставу про дітей з інвалідністю. херсон, вистава вернісаж почуттів, театр, інвалідність, інклюзія

Документальну виставу “Вернісаж почуттів” представили актори аматорського інклюзивного театру з Миколаєва в Херсонському обласному театрі ляльок. Вистава створена членами громадської організації “Діалог” у рамках проекту “Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин”. Більше про виставу та її акторів дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Ясміна Слободянюк готується до виступу. Її сину Данилу 18 років. Він аутист.

“Ми виховуємо Данилка. У нього синдром аутизму. Протягом 18 років цей досвід, ці емоції, ці відчуття, – вони накопичились. І завдяки цьому виникла ідея таким чином виразити себе”, – розповідає Ясміна Слободянюк, яка грає у виставі “Вернісаж почуттів”.

Документальна вистава “Вернісаж почуттів” побудована на реальних історіях батьків дітей-інвалідів.

“Це вистава, яка створена за матеріалами інтерв’ю, які давали батьки, які виховують дітей з інвалідністю. Це абсолютно реальні люди, це абсолютно реальні історії. Ми змінили імена, звісно. Але це та розмова про життя, яка, я думаю, має прозвучати, яку мають почути люди, які виховують і умовно здорових дітей, і ті, у кого діти з інвалідністю”, – говорить Ольга Зотова, координаторка проекту “Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин”.

Лариса Калініна, режисера-постановниця вистави “Вернісаж почуттів”:

“Ми звертались до професійного драматурга, але вона не змогла її написати. Це був тунель, знаєте. Потрібно було написати п’єсу самій. Це був також досвід. Дуже складно було починати цю роботу, тому що, читаючи ці монологи, мої автори плакали. Мури, які є між світом нормальних людей і людей з особливостями, – ми хочемо, щоб ці мури падали. І люди бачили, що ми такі ж самі, бо я теж є мамою особливої дитини. Ми так само маємо право на життя і посмішку”.

На постановку п’єси пішло три місяці. Грають у ній сім акторів: два волонтери, інші – мами дітей з інвалідністю.

“Мій син ходить на уроки фортеп’яно. Він дуже добре грає на ньому. І викладач нам розповіла, що є така режисерка, Лариса Анатоліївна Калініна, яка набирає акторів у свій експериментальний театр, де будуть грати дітки з особливостями та їх мами. Можливість грати в театрі – це ще одна можливість спілкування. Так і мами, як я, дуже обмежені в цьому. А театр дає нові можливості”, – розповідає Олена Корсунська, яка грає у виставі “Вернісаж почуттів”.

Ганна Алексеєва – мати дитини з інвалідністю. Ділиться враженнями.

“На жаль, тут більша частина батьків особливих дітей. Нам просто боляче. Нам показали якийсь вихід, що ми не самі. Я б хотіла, щоб таку виставу почули здорові люди, у яких здорові діти. І тоді нам не буде потрібно говорити про інклюзію. Адже інклюзія – це прийняття. Нас, поки що, суспільство не приймає, не приймає наших дітей”, – каже Ганна Алексеєва, мати дитини з інвалідністю, прийшла на виставу.

Софія Борщаговська, прийшла на виставу:

“Спектакль чудовий. Мені здається, вони доторкнулися до всіх людей, які присутні зараз у залі, до їхніх сердець. До глибин душі. Мурашки і досі по тілу. Я б хотіла ще раз побачити”.

9-го квітня виставу “Вернісаж почуттів” буде показано у Дитячому обласному центрі для дітей інвалідів імені Литвака в Одесі.

ВИСТАВА

Документальну виставу «Вернісаж почуттів» представили актори аматорського інклюзивного театру з Миколаєва в Херсонському обласному театрі ляльок. Вистава створена членами громадської організації «Діалог» у рамках проекту «Право на повноцінне життя особливих дітей Миколаївщини та їх родин».

Опубліковано «Телеканал "Скіфія"».Херсон Неділя, 17 березня 2019 р.

 

Оксана Хлєбус, Григорій Шматко

:ХЕРСОН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*