Майбутні співробітниці «Прозорих офісів» здали іспит з жестової мови (ФОТО)

Майбутні співробітниці «Прозорих офісів» здали іспит з жестової мови (ФОТО). прозорий офіс, харків, жестова мова, інвалідність, іспит, person, human face, standing, suit, clothing. A woman wearing a suit and tie

Майбутні співробітниці «Прозорих офісів» здали іспит з жестової мови. прозорий офіс, харків, жестова мова, інвалідність, іспит

Харків. Майбутні співробітниці «Прозорих офісів» у Шевченківському та Київському районах, відкриття яких заплановане на квітень, 31 березня склали іспит з жестової мови.

Навчання пройшло в рамках проекту «Почуй мене» громадської організації інвалідів «Креавіта», який у 2016 та 2017 років роках переміг у конкурсі міського проекту «Єдина соціальна мережа».

Центри з надання соціальних послуг «Прозорий офіс» у Шевченківському та Київському районах відкриються в квітні. Вони будуть працювати за принципом відкритості та доступності для всіх громадян, в тому числі для людей з обмеженими можливостями. Там встановлять пандуси, ліфти, інформаційні покажчики з використанням шрифту Брайля, а також підготують співробітників, які володіють мовою жестів.

Цього разу соціальні працівники пройшли курс, розрахований на 15 занять. Займалися вони двічі на тиждень, і сьогодні в їхніх білетах були завдання показати мовою жестів числа, слова, перекласти текст мовою жестів та зробити переклад з цієї мови.

Іспит приймали заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан, директор Департаменту праці та соціальної політики Лариса Болгова, віце-президент громадської організації «Креавіта» Олена Шингарьова, люди з вадами слуху, викладачі жестової мови, перекладачі.

«Те, що ви тепер вмієте розмовляти з людьми, які не можуть чути, робить вам велику честь. Місто вдячне вам за ваші старання і бажання допомагати іншим, які звертатимуться до вас з різних питань. Цей проект дуже важливий для нас. Ви увійшли в новий світ людських відносин, відкрили для себе нові можливості», – зазначила віце-мер.

Першою іспит здала Ольга Тарасік, яка працює в управлінні праці та соціального захисту Київського району. Скоро дівчина стане співробітницею нового «Прозорого офісу».

«Я відразу пішла на курси після того, як дізналася про такий проект. Дуже цікаво, хочеться спілкуватися цією мовою, практикувати її, бо щодня до нас приходять люди з інвалідністю по слуху, і їх цікавить, як отримати послугу, які документи потрібно подати. Після перших занять я вже могла привітатися з такими людьми, зрозуміти їхні питання, допомогти їм. І вони стали по-іншому до нас ставитися. Вони йшли до нас із посмішкою», – розповіла Ольга Тарасік.

Після здачі іспиту дівчата разом виконали пісню Віктора Цоя «Мы ждем перемен» мовою жестів. Як вони зізналися, для них це символ нового етапу в роботі та житті.

Всі вони отримали сертифікати про успішне завершення навчального курсу.

Зазначимо, що у 2016 році навчання жестовій мові пройшли 52 фахівця центрів надання адміністративних послуг, центру реінтеграції безпритульних, Харківського міського центру зайнятості, судових органів, громадських організацій, Пенсійного фонду. Для ефективного навчання був розроблений методичний посібник «Словник жестової мови», який складається з 749 слів. Також спільно із творчим об’єднанням «KOLES. TV» був випущений відеокурс з навчання жестовій мові.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*