“Маленький Круасан у великому світі”: у Рівному створили відео й книги для дітей з порушеннями зору (ВІДЕО)

“Маленький Круасан у великому світі”: у Рівному створили відео й книги для дітей з порушеннями зору (ВІДЕО). рівне, відео, книга, порушення зору, проєкт маленький круасан у великому світі

“Маленький Круасан у великому світі”: у Рівному створили відео й книги для дітей з порушеннями зору. рівне, відео, книга, порушення зору, проєкт маленький круасан у великому світіСуспільне Рівне

У Рівному в рамках проєкту “Маленький Круасан у великому світі” створили анімаційні відео та книги для незрячих дітей. Загалом автори видали сім інклюзивних навчально-пізнавальних книг зі шрифтом Брайля та сім розвивальних відеоанімацій, – розповів Суспільному керівник проєкту Петро Поліщук.

Проєкт “Маленький Круасан у великому світі” реалізувала Всеукраїнська громадська організація людей з інвалідністю по зору “Генерація успішної дії” за підтримки Українського культурного фонду.

“Круасан. Модник” – одна з семи книг, які презентували 8 листопада у Рівненській обласній бібліотеці. Розрахована вона на дітей віком від 4-х до 10-и років. Текст книг дублюється шрифтом Брайля для дітей з порушенням зору. Також книги можна прослухати в аудіоформаті.

“Маленький Круасан у великому світі”: у Рівному створили відео й книги для дітей з порушеннями зору. рівне, відео, книга, порушення зору, проєкт маленький круасан у великому світіСуспільне Рівне

“Ми можемо лише уявити, яким є світ тієї дитини, яка не бачить, або погано бачить. Тому ми, коли приходимо до кафе, до піцерії, навіть не думаємо, як нам себе поводити. Ми зайшли, обрали столик і сіли за стіл. А дитина незряча, використовуючи свою тростинку, повільно спускається східцями, її офіціант проводить до столу, вона спершу обов’язково на дотик спробує своєю рукою, відчує стілець”, – каже співавторка книг Олена Медведєва.

Головний герой книг – Круасан. Він приміряє на себе різні ролі: лікаря, офіціанта, пішохода, спортсмена, рятувальника, модника та чепуруна. Він також вчить, як поводитися в суспільстві.

“Автори зробили такий текст, щоб можна було дітей в легкій формі навчати, розповідати про такі цікаві речі, які будуть потрібні їм в житті. Розповідається, як себе поводити, наприклад, за столом, як сервувати стіл, правила пожежної безпеки, техніка безпеки на воді”, – каже керівник проєкту Петро Поліщук.

Аби розвивати дрібну моторику для дітей також створили сім анімацій. Їх зробили з пластиліну.

“На перший погляд, вони ніби здаються складними. Але насправді, якщо придивитися в пластиліновій анімації є окремі моменти, де показано, як це робиться. Можна з різних кусків пластиліну зробити героїв”, – розповідає авторка пластилінової анімації Наталія Демидюк.

За словами керівника проєкту, виданні книги передадуть до організацій, що займаються з незрячими дітьми. Усього, за словами Петра Поліщука, надрукували 490 книг: по 70 примірників.

“У нас вже є список, ми будемо розсилати по всій Україні, безпосередньо – в школи, які займаються дітками з порушенням зору, або реабілітаційні центри. Також в громадські організації, інклюзивно-ресурсні центри”, – додає керівник проєкту.

Наталія Стратонова, Катерина Сірук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*