“Ми робимо важливу справу — інтегруємо в повноцінне життя людей з обмеженими фізичними можливостями”, – Григорій Пустовіт

“Ми робимо важливу справу — інтегруємо в повноцінне життя людей з обмеженими фізичними можливостями”, – Григорій Пустовіт. луцьк, самореалізація, соціальна адаптація, інвалід, інвалідність, bicycle, outdoor, tree, wheel, bicycle wheel, bike, land vehicle, person, tire, sports equipment. A man riding on the back of a bicycle

Луцьк. В.о. директора департаменту соціальної політики департаменту Тетяна Корецька розповідала під час оперативної наради про виконання Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2017 рік.

Програма була розроблена за ініціативи радника міського голови Ігоря Поліщука та затверджена рішенням міської ради від 31.05.2017 № 24/6. Реалізовується вона в департаменті соціальної політики.

Метою Програми є створення умов для самореалізації та соціальної адаптації осіб з інвалідністю шляхом залучення їх до надання послуг у департаменті соціальної політики з врахуванням їх можливостей та потреб, що, у свою чергу, сприяє підвищенню ефективності роботи Луцької міської ради у сфері реалізації державної політики щодо соціального захисту населення.

Департамент соціальної політики поширив інформацію про Програму серед громадських організацій осіб з вадами слуху та зору, інших громадських об’єднань осіб з інвалідністю, а також через засоби масової інформації, в тому числі телебачення.

На сьогодні, за словами Тетяни Корецької, до надання послуг в департаменті залучаються представники таких громадських організацій, як Луцька міська організація інвалідів, Волинська обласна організація Українського товариства глухих, Луцька міська територіальна первинна організація УТОС та інші особи, які не є представниками громадських об’єднань.

Обсяг Програми на 2017 рік становить 312,2 тис. грн. З моменту її затвердження використано 58 134,04 грн: у липні — 24 283,84 грн та у серпні — 33 850,2 грн.

Між особами з інвалідністю та департаментом соціальної політики укладаються договори цивільно-правового характеру. У червні цього року було укладено 14 таких договорів, у липні — 20, у серпні — 15. Станом на 12.09.2017 укладено 15 договорів. Значна частина осіб укладає договори повторно.

Люди з інвалідністю допомагають відділам прийому громадян, призначення державних допомог, обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, автоматизованої обробки інформації, канцелярії, а саме: надають первинні консультації, відповідають на телефонні дзвінки, формують особові справи. Надання послуг здійснюється з урахуванням можливостей та особливостей кожного.

Виконувач повноважень міського голови Григорій Пустовіт назвав цю програму унікальною. “Адже ми робимо важливу справу — інтегруємо в повноцінне життя людей з обмеженими фізичними можливостями”, – зазначив він. Звернувся до керівників комунальних підприємств, щоб визначилися, чи є можливість працевлаштувати на підприємство інвалідів. “Ми не кажемо, що на кожному підприємстві повинні працювати інваліди. Але ви можете визначитись, допомогти інтегрувати в повноцінне життя людей з обмеженими можливостями. Давайте їх підтримаємо”, – зазначив Григорій Пустовіт.

Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)

Луцька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*