Мінветеранів шукає можливості для розробки і впровадження програми соціалізації незрячих ветеранів АТО/ООС

Мінветеранів шукає можливості для розробки і впровадження програми соціалізації незрячих ветеранів АТО/ООС. мінветеранів, ветеран ато/оос, зустріч, незрячий, соціалізація

Мінветеранів шукає можливості для розробки і впровадження програми соціалізації незрячих ветеранів АТО/ООС. мінветеранів, ветеран ато/оос, зустріч, незрячий, соціалізація

1 грудня, під час онлайн зустрічі заступника міністра у справах ветеранів Олексія Ілляшенка з Надзвичайним і Повноважним Послом Австрії в Україні Гернотом Пфандлером, було піднято питання щодо підтримки соціалізації ветеранів, які повністю втратили зір унаслідок бойових дій на Сході України.

За словами заступника міністра з питань європейської інтеграції Олексія Ілляшенка, в Україні існує потреба у створенні програми соціалізації ветеранів АТО/ООС з глибоким порушенням зору, до якої, при успішному впровадженні, можуть долучитися й інші особи з важкими вадами зору.

«Наразі ветерани після повернення з війни проходять курс лікування та реабілітацію, але особливого комплексного підходу потребують саме незрячі учасники бойових дій. В Україні, на жаль, відсутні програми для їх адаптації та соціалізації, тому створення такого проєкту допоможе ветеранам з глибокими порушеннями зору соціально адаптуватися, отримати навички побутового орієнтування та інтегруватися в соціум», – зазначив заступник міністра Олексій Ілляшенко.

Програма соціалізації ветеранів з вадами зору має включати в себе роботу з тренерами, собаками-поводирями, використання новітніх технологій та спеціальних аксесуарів, що за умови їх правильного використання та індивідуального підбору здатні забезпечити людині з інвалідністю по зору умови для повноцінного життя, в тому числі й самостійного пересування в будь-якому просторі без сторонньої допомоги.

Своєю чергою, Посол Австрії в Україні Гернот Пфандлер підтримав важливість започаткування такої програми. Сторони домовилися продовжити обговорення шляхів підтримки проєктів з соціалізації ветеранів із вадами зору.

Міністерство у справах ветеранів України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*