Міжнародний десант: у Дніпрі покажуть в дії найсучасніший досвід спортивного протезування (ВІДЕО)

Міжнародний десант: у Дніпрі покажуть в дії найсучасніший досвід спортивного протезування (ВІДЕО). ампутация, проект, протез, протезист, спортивне протезування, indoor, floor, kitchen, sink, person, countertop, furniture, kitchen appliance, cabinetry, home appliance. A man standing in a kitchen preparing food

Міжнародний десант: у Дніпрі покажуть в дії найсучасніший досвід спортивного протезування. ампутация, проект, протез, протезист, спортивне протезуванняПротез нижніх кінцівок / 5.ua

Волонтерський десант з Австралії, Канади, США й Великої Британії має за мету поставити на ноги п’ятьох українців, які втратили нижні кінцівки. Ці ж добровольці покажуть 20 українським протезистам, як цього досягти.

“Протягом цього проекту ми поділимося найсучаснішим досвідом зі спортивного протезування, який є на даний момент у Сполучених Штатах… Коли людина пережила ампутацію, то перше, чому її треба навчити – незалежності. Наступним кроком має бути повернення до насолоди життям”, – переконує президент асоціації протезистів і ортезистів США Джон Батсдорф.

Ініціаторка проекту – Антоніна Кумка. Вона – президент Канадсько-українського міжнародного фонду підтримки. Каже, що головна мета – допомогти Україні розвивати протезну галузь.

“Це робиться на благодійних засадах. Фокус є в основному на спортивне протезування, а також ми намагалися відібрати людей, які є не професійними спортсменами, а просто люди, які хочуть займатися спортом”, – каже Антоніна.

На запитання, чому для проекту обрали саме Дніпро, відповіла представниця канадсько-українського міжнародного фонду підтримки Олена Цимбалюк. “Оскільки донором цього річного проект виступає посольство Австралії в Україні – це було їх побажання саме на сході країни провести цей проект”, – пояснила Олена.

44-річний Володимир Воропай – морський спецпризначенець з Миколаївщини, що втратив ногу у 2014 році під Маріуполем. Попри це, бере участь у змаганнях з кросфіту серед військовослужбовців. Єдине, на що скаржиться – його протез вже не витримує навантажень.

“Я хочу вести такий саме спосіб життя, який я вів до поранення. Я був спортсменом. Усе життя займався спортом”, – каже Володимир.

Вийти на пробіжку мріє й 25-річна чемпіонка Європи та світу з фехтування на візках львів’янка Наталя Морквич. Дівчина втратила ногу в ДТП десять років тому.

“Я 10 років вже не бігала. У мене немає коліна, і, в принципі, бігати на протезі – це нереально. І коли я дізналася (про проект), я дуже рада , що я тут. Дуже хочу пригадати ті відчуття, коли ти біжиш”, – зазначила Наталя Морквич.

Закордонні фахівці запланували за два тижні виготовити протези для п’ятьох спортсменів і навчити на них бігати.

Наталія Світлова, Андрій Ковбаса, Дніпро

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*