Мова жестів – для поліцейського

Мова жестів – для поліцейського. навчання, поліцейський, проект, інвалідність, інклюзивність, person, outdoor, clothing, military uniform, hat, man, security, police officer, official, law enforcement. A group of people in uniform

Правоохоронців вчать працювати з людьми з інвалідністю

Мова жестів – для поліцейського. навчання, поліцейський, проект, інвалідність, інклюзивністьФото Миколи Тимченка / «День»

В Україні близько 6% населення має інвалідність. Отримати допомогу від поліції для таких людей часто є проблемою через існування бар’єрів. Саме тому у вересні 2017 року працівники Міністерства внутрішніх справ і представники громадських організацій спільно з Вінницьким державним педагогічним університетом та Кам’янець-Подільським національним університетом за підтримки Фонду сприяння демократії посольства США в Україні створили спеціальну програму навчання поліцейських. У пілотному проекті взяли участь Київська, Вінницька та Хмельницька області.

Проект дозволяє працівникам поліції набути навичок, вмінь і компетенцій, необхідних у роботі з людьми з різними формами інвалідності (фізичною, ментальною, сенсорною тощо). Робота тільки починається, основна мета — формувати у суспільстві культуру інклюзивності на всіх рівнях.

Тренери переконують, що поліція готова навчатися, є багато запитів. З вересня по березень вдалося підготувати 26 викладачів-тренерів, які вчитимуть працівників поліції, загалом навчання пройшли 250 поліцейських. Також для поліцейських створили мобільний додаток із жестової мови. Щоб покращити шляхи комунікації громадян із поліцією, запустили мобільний додаток «Патруль», де є розділ «Люди з інвалідністю».

За словами тренерів, працівники поліції найбільше цікавляться тим, як працювати з людьми, які мають порушення слуху і зору, з тими, хто виявляє нетипову або агресивну поведінку, з людьми із ментальними порушеннями. Важливими є знання про особливості арешту та конвоювання осіб із ДЦП.

Фахівці сподіваються, що проект включать у програму підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників системи правоохоронних органів, спершу експериментально, потім — на постійній основі.

«Поліція — це сервісна служба, і представники вразливих верств повинні мати доступ до неї, — переконана Заріна Маєвська, старший інспектор із особливих доручень Управління забезпечення прав людини Національної поліції України. — Люди з інвалідністю — це вразлива категорія, представники якої нерідко стають об’єктами злочину, бо не можуть себе захистити. Наразі у нас вирішується питання, як люди з проблемами слуху можуть повідомити в поліцію про те, що проти них вчиняється злочин. Також ми розробляємо мобільну версію GPS-координат для вразливих верств, яка передбачає, що при натисканні кнопки SOS до ситуаційного відділу поліції надійде геолокація з місцем виклику».

Оксана Миколюк

«День»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*