На Вінниччині триває втілення пілотного проєкту зі створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини

На Вінниччині триває втілення пілотного проєкту зі створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини. вінниччина, засідання, проєкт, раннє втручання, інвалідизація

На Вінниччині триває втілення пілотного проєкту зі створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини. вінниччина, засідання, проєкт, раннє втручання, інвалідизація

В режимі онлайн 21 грудня відбулось засідання Регіональної консультативної ради з реалізації в області пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя спільно з Вінницькою регіональною платформою Всеукраїнського форуму «Батьки за раннє втручання в Україні».

В онлайн зустрічі взяли участь: перший заступник голови ОДА, голова регіональної консультативної ради, член Національної ради з питань раннього втручання Наталя Заболотна, директор Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», координатор Вінницької регіональної платформи «Батьки за раннє втручання в Україні», заступник Голови консультативної ради Світлана Демко, національний координатор Всеукраїнського форуму «Батьки за РВ в Україні» Альона Скрипко, а також регіональні представники зазначеного всеукраїнського форуму, керівники профільних структурних підрозділів ОДА і фахівці у галузі психології.

«Вінниччина приєдналася до пілотного проєкту зі створення системи надання послуг раннього втручання у червні 2019 року. – зауважила Наталя Заболотна. – Наразі в області сформовано команду фахівців раннього втручання. Це міждисциплінарна команда, до складу якої входять: лікар, фізичний реабілітолог, психолог, спеціаліст з комунікації (логопед), соціальний педагог, координатор. Окрім професійних знань вузької спеціальності, кожен фахівець володіє міждисциплінарними знаннями суміжних спеціальностей, які допомагають у роботі з сім’єю».

Варто підкреслити, що раннє втручання, – це, у першу чергу, робота батьків та фахівців у партнерстві.

Зокрема, раннє втручання забезпечує не лише найбільш раннє виявлення відставання та порушень у розвитку дитини, а й інформаційну та емоційну підтримку й допомогу сім’ям. Крім цього, комплекс послуг з раннього втручання включає систематичну оцінку рівня розвитку дитини, розробку та реалізацію спільно з сім’єю індивідуальної програми допомоги розвитку дитини.

Між іншим, значна увага приділяється і батькам, зокрема, розвитку їх компетентностей щодо забезпечення догляду за дитиною, а також організацію груп підтримки для сімей, координацію та взаємодію з профільними службами, які забезпечують послуги для дитини та сім’ї.

Під час онлайн наради Наталя Заболотна окреслила основні завдання в рамках реалізації пілотного проєкту на 2021 рік, підкресливши, що також необхідно посилити роботу з місцевими громадами щодо можливості створення подібних команд фахівців. Також буде посилено міжвідомчу взаємодію із закладами охорони здоров’я та освіти в напрямку отримання сім’ями послуги раннього втручання за потреби.

Крім цього, за результатами засідання заплановано опрацювати та затвердити алгоритм надання послуги раннього втручання у Вінницькій області, в тому числі в умовах карантинних заходів.

Варто зазначити, що впровадження послуги раннього втручання на місцевому рівні не лише запобігатиме можливості розпаду сімей, які виховують дітей з інвалідністю, а й сприятиме повноцінному впровадженню інклюзивної освіти. «Втрутимося у проблему раніше, ніж вона втрутиться в життя дитини! Ці слова – головне гасло, правило та девіз раннього втручання», – підкреслила Наталя Заболотна.

Раннє втручання – система комплексної міждисциплінарної сімейно-центрованої допомоги дітям від народження до 4 років з порушеннями здоров’я і розвитку, спрямована на розвиток дитини, нормалізацію життя сім’ї, профілактику інвалідизації і попередження інституалізації дітей.

Звернутися до команди можна через соцмережі, зокрема, на сторінку «Раннє втручання, Центр «Обрій» м. Вінниця» у Фейсбуці або через електронну пошту: чи за телефонним номером 067 545 77 20.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*