На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання (ФОТО)

На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання (ФОТО). закарпаття, зустріч, послуга, раннє втручання, суспільство, person, indoor, woman, clothing, human face, man, people, ceiling, table, group. A group of people sitting at a table in a restaurant

Народження малюка з нетерпінням чекає вся родина.

На Закарпатті працюють над вдосконаленням системи раннього втручання. закарпаття, зустріч, послуга, раннє втручання, суспільство

Батьки малюють в уяві картинки його благополучного життя, мріють про успіхи… Але щось йде не так, і розвиток дитини порушується. Як прийняти і зрозуміти особливого малюка? Як його розвивати і виховувати? Як адаптуватися в суспільстві і жити нормальним життям? Відповіді на ці та багато інших питань допомагає знайти послуга раннього втручання.

Детальніше на цю тему спілкувались у Закарпатській ОДА Участь у заході, який пройшов в рамках Зимової Школи Раннього втручання при підтримці Міжнародного фонду «Відродження», взяло керівництво Закарпатської облдержадміністрації, представники органів місцевого самоврядування, ВГО «Національна асамблея людей з інвалідністю України», координатори команд Раннього втручання Харкова, Одеси, Ужгорода та Львова.

На зустрічі йшлося про проблеми впровадження послуг РВ в Україні та засоби їх рішення, а також взаємодію громадських організацій та органів місцевого самоврядування з впровадження послуг РВ у регіонах. Закарпаття – один з небагатьох регіонів України, де працює система надання послуг раннього втручання – комплексна допомога родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку. Ця система передбачає реабілітаційну роботу, яка спрямована на розвиток дитини та нормалізацію життя родини. У співпраці з сім’єю, з дитиною займається команда спеціалістів у складі лікаря, фахівця з фізичної реабілітації, психолога, педагога, логопеда, соціального працівника. Раннє втручання не тільки сприяє розвитку дитини, але й допомагає дитині та батькам адаптуватися до життя в суспільстві.

Наразі ця послуга отримала в Ужгороді додатковий важливий розвиток – створено відділення раннього втручання в Обласному центрі комплексної реабілітації інвалідів та дітей-інвалідів.

Тетяна Москаль

pershij.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*