Наталя Подгорна: Створення денних клубів для людей з інвалідністю допоможе їм жити повним життям

Наталя Подгорна: Створення денних клубів для людей з інвалідністю допоможе їм жити повним життям. київ, наталя подгорна, клуб, суспільство, інвалідність

Наталя Подгорна: Створення денних клубів для людей з інвалідністю допоможе їм жити повним життям. київ, наталя подгорна, клуб, суспільство, інвалідність

В Україні проживає близько 2700000 людей з інвалідністю.

У Києві на вулицях не часто побачиш людей з обмеженими можливостями, з-за чого існує оманлива думку, що їх у місті не так багато. Але тим не менше кияни з інвалідністю щодня стикаються з безліччю проблем, відсутністю зручної інфраструктури, частковим нерозумінням з боку влади і навіть засудженням звичайних перехожих. Тема життя інвалідів в Києві, як і в країні в цілому, дуже актуальна. Адже, як і в багатьох інших сферах нашого життя, тут також не обійтися без проблемних питань. У світі вже давно існує тенденція уважного ставлення до таких людей. І держава в цьому плані відіграє чи не головну роль.

«Це поширена проблема і в нашій країні, де за станом на 2020 рік проживає близько 2700000 людей з інвалідністю. При цьому навіть у Києві немає повноцінної інфраструктури, яка дозволила б цим громадянам жити повним життям, не кажучи вже про маленькі міста України. Не в кожному закладі або будинку є пандуси, майже відсутні безбордюрние пішохідні переходи, поганий стан тротуарів», – повідомила громадський діяч Наталія Подгорна.

Ці перешкоди можна подолати, якщо уряд, влада міста, волонтери, фахівці, а також інваліди та їх сім’ї будуть працювати разом.

«Я вже багато років займаюся волонтерською діяльністю і моїм життєвим кредо давно стала турбота про незахищені верстви населення. Тому я не можу стояти осторонь від цієї проблеми. У мене і моїх однодумців – амбітні плани і проект, який ми будемо реалізовувати!» – заявила Подгорна.

Одна з головних проблем людей з інвалідністю це самотність, ізольованість від суспільства. Людям потрібне просте людське спілкування і тепло.

Подгорна пропонує вирішення цього питання: «В першу чергу, це створення денних клубів для соціалізації людей з інвалідністю. Навіть просте спілкування може допомогти людині жити повним життям, адже це нові емоції, енергія і мотивація. Створення такого клубу допоможе активніше залучати таких людей до життя міста, разом формулювати і вирішувати наявні проблеми, з якими вони стикаються щодня. Впевнена, що нам вдасться реалізувати такий проект в столиці і він дійсно принесе багато користі.»

У розрізі країни, звичайно, може здатися, що старання і робота, яка ведеться, дають невеликі результати. Але позитивна динаміка і певні напрацювання – це вже колосально у порівнянні з тим, що було кілька років тому, вважає Подгорна.

Lenta.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*