Офіс Омбудсмана долучився до щорічного «Форуму Інклюзивності»

Офіс Омбудсмана долучився до щорічного «Форуму Інклюзивності». офіс омбудсмана, форум інклюзивності. відбудова, дискусія, евакуація, інвалідність

Офіс Омбудсмана долучився до щорічного «Форуму Інклюзивності». офіс омбудсмана, форум інклюзивності. відбудова, дискусія, евакуація, інвалідність

29 листопада у Києві розпочався щорічний «Форум Інклюзивності», тема якого «Форум Інклюзивності. Відбудова».

Спікерами панельної дискусії першого дня Форуму стали: міністр соціальної політики України Оксана Жолнович, директор Департаменту моніторингу прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії проти України Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Ірина Калупаха, а також координатор із розселення маломобільних осіб ГО Восток SOS Євген Голованевський.

Під час дискусії спікери обговорили процеси евакуації осіб з інвалідністю, регіони, до яких релокація відбулася найбільше та умови проживання в приймаючих населених пунктах, зокрема, відповідність модульних будиночків особливим потребам зазначеної категорії осіб.

На сьогодні ситуація складається таким чином, що найбільша кількість осіб з інвалідністю була релокована до Дніпропетровської, Харківської, Київської та Львівської областей. Загалом переміщено 179239 осіб з інвалідністю.

Процес евакуації є особливо складним для таких осіб. Досліджуючи ситуацію, можна дійти справедливих висновків про те, що жодний орган виконавчої влади, дотичний до діяльності з евакуації осіб з інвалідністю, достеменно не володіє вичерпною інформацією щодо потреб таких осіб. Зокрема, процес евакуації обтяжується відсутністю достатньої кількості технічних засобів для перевезення маломобільних людей.

Однак, незважаючи на складнощі, від 24 лютого 2022 р. АТ «Укрзалізниця» здійснила приблизно 5000 евакуаційних рейсів, якими перевезено понад 4 мільйони пасажирів, серед яких були і люди з інвалідністю.

Наступним питанням, з яким стикаються особи з інвалідністю після тяжкого процесу евакуації, є відсутність завчасно підготовлених місць для їх розміщення. Таким чином, особи з інвалідністю вимушені проживати в місцях компактного поселення, які створюються на базі будівель різного цільового призначення, що повсякчас не відповідають умовам для нормального комфортного проживання та подекуди потребують проведення реконструкції, капітальних або поточних ремонтів.

Тому, враховуючи ситуацію воєнного стану, наразі надзвичайно важливою є синергія зусиль органів державної влади різного рівня, а також громадських та міжнародних організацій на шляху до вирішення зазначених питань та особливої уваги до осіб, які в умовах сьогодення потребують цього найбільше.

Офіс Омбудсмана, в свою чергу, продовжує процес моніторингу місць компактного проживання внутрішньо переміщених осіб, з особливим акцентом на необхідності дотримання прав осіб з інвалідністю.

Результатом таких моніторингів є активна робота з місцевою владою та партнерами з міжнародного сектору, спрямована на покращення умов проживання внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*