Перші ластівки: п’ятеро щасливчиків з інвалідністю навчаються водінню

Перші ластівки: п’ятеро щасливчиків з інвалідністю навчаються водінню. вінниця, водіння автомобіля, навчання, інвалід, інвалідність, tree, outdoor, person, clothing, man, footwear, jeans, smile, group, people. A group of people posing for the camera
  • Відтепер навчитися водінню та отримати водійські права людям з інвалідністю у Вінницькій області – просто та доступно.
  • Де і як людина з інвалідністю може пройти навчання та здати іспити на право водіння автомобілем.

Перші ластівки: п’ятеро щасливчиків з інвалідністю навчаються водінню. вінниця, водіння автомобіля, навчання, інвалід, інвалідність

«Стартував спільний з ГО «Паросток» та Вінницьким обласним автоучкомбінатом проект «Кроки до незалежного життя», підтриманий фінським благодійним фондом «ABILIS» та відбулася презентація переобладнаного комплектом ручного управління автомобіля Mazda 3. Перша «п’ятірка» навчаючих з познайомилася інструктором, під пильним керівництвом якого кожен мав змогу спробувати себе у ролі водія. До кінця 2017 року 15 людей з інвалідністю матимуть змогу навчатися водінню безкоштовно, за рахунок Фонду», – повідомляють в Департаменті соцполітики Вінницької ОДА.

Перші ластівки: п’ятеро щасливчиків з інвалідністю навчаються водінню. вінниця, водіння автомобіля, навчання, інвалід, інвалідність

Вінничанка Людмила Нецкіна, яка потрапила в першу п’ятірку щасливчиків, вже проїхала два метри.

«Сьогодні вперше спробувала себе в ролі водія, хоч проїхала тільки два метри, але думаю, що в мене все вийде)))) Машина обладнана ручним керуванням!! Скоро буде моє перше заняття в автошколі», – написала Людмила на ФБ.

Перші ластівки: п’ятеро щасливчиків з інвалідністю навчаються водінню. вінниця, водіння автомобіля, навчання, інвалід, інвалідність

Хоче навчитися водінню і вінничанка Інна Крива.

«От тільки не знаю чи пройду я мед комісію. В минулому році хотіла оформити документи на електричну коляску не пройшла психологічний тест і мені відмовили», – розказує Інна журналістці «20 хвилин».

Тож, ми додаємо довідку, хто в Україні може навчатися водінню:

  • Право на водіння автомобіля встановлюється висновком МСЕК на підставі Переліку медичних показань на право одержання інвалідами автомобілів з ручним керуванням затвердженого наказом МОЗ України від 23.01.1995 року № 13, зареєстрований у Мінюсті 10.02.1995 року за №34/570. Особи з інвалідністю різних нозологій можуть бути допущені до водіння автомобіля зі звичайним керуванням, якщо пройдуть відповідну медичну комісію.
  • Згідно з «Порядком забезпечення інвалідів автомобілями», затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2006 р. № 999 із змінами та доповненнями (пост. КМУ № 387 від 17.04.2008 року) інваліди забезпечуються автомобілями за місцем постійної прописки органами соціального захисту на підставі висновку обласної, центральної міської МСЕК, акту про наявність медичних показань на забезпечення автомобілем та відсутність протипоказань до керування автомобілем. Автомобілі та посвідчення на право керування автомобілем надаються, продаються інвалідам, діагноз яких входить до переліку медичних показань на отримання інвалідами автомобілів з ручним керуванням, затвердженого Міністерством охорони здоров’я України від 23.01.1995 р. № 13. Навчання керуванню автомобілем, включаючи безплатний проїзд до місця навчання і назад, харчування, надання квартири для іногородніх проводяться за рахунок коштів державного бюджету, або винуватців заподіяння каліцтва (п.7 «Порядку»).

Також варто зазначити, органи місцевого самоврядування забезпечують виділення земельних ділянок інвалідам із захворюваннями опорно-рухового апарату під будівництво гаражів для автомобілів з ручним керуванням поблизу місця їх проживання. (Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», стаття 30).

З заявою потрібно звернутись до адміністрації за місцем проживання з поданням документів, що підтверджують захворювання опорно-рухового апарату та що автомобіль обладнано ручним керуванням.

Ольга Бобрусь

20minut.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*