Полтавців із порушенням зору запрошують взяти участь у проекті «Бачити серцем»

Полтавців із порушенням зору запрошують взяти участь у проекті «Бачити серцем». бачити серцем, полтава, вади зору, незрячий, проект

Полтавців із порушенням зору запрошують взяти участь у проекті «Бачити серцем». бачити серцем, полтава, вади зору, незрячий, проектЗа підтримки Українського культурного фонду, в межах програми «Інклюзивне мистецтво» Житомирська обласна громадська організація «Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів» реалізовує проект «Бачити серцем». Ініціатива включає мистецькі заходи для людей з інвалідністю по зору в Полтаві, Житомирі, Луцьку і Хмельницькому.

Мета проекту: залучення незрячих людей до візуальних мистецьких акцій у закладах культури.

8 серпня 2019 року о 14.00 в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського відбудеться прес-підхід, під час якого організатори розкажуть про ініціативу й заходи, які відбудуться в її межах.

8 серпня 2019 року о 14.20 в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського проведуть тренінг з аудіодискрипції для представників закладів культури. Незрячі спікери, спеціалісти по роботі з інвалідами по зору поділяться досвідом щодо організації специфічних мистецьких заходів, екскурсій, перформансів. Працівники культурних установ зможуть наочно побачити алгоритм роботи з незрячими людьми під час аналізу візуальних творів мистецтв, познайомитися з різноманітними форматами й методами роботи, з різними категоріями інвалідів по зору.

Навчити «зрячих» не боятися, не співчувати, а працювати з «незрячою» аудиторією – одне із завдань проекту, своєрідна інтелектуальна культурна продукція, яку отримає «здорове» суспільство від інклюзивної меншості.

9 серпня 2019 року о 15.00 в Полтавському краєзнавчому музеї відбудеться перформанс «Бачити серцем» – мистецький захід для людей з інвалідністю по зору. Незрячих людей познайомлять із живописними творами народного художника України Юрія Камишного. До картин відомого митця написано багато віршів та пісень, більшість із них виконають незрячі люди, зокрема гурт «Гармонія». В піснях та поетичних творах передається задум, настрій, емоції, які митці відчували, споглядаючи художній твір – певну картину Юрія Камишного.

Основне завдання заходу – довести, що люди із вадами зору насправді можуть бачити набагато більше, аніж звичайні люди, тому що основне у сприйманні мистецтва – це вміння відчувати та бачити серцем.

10 серпня 2019 року люди з порушеннями зору Полтавщини та Житомирщини братимуть участь у VI гастрономічному ЕТНОфесті «Борщик у глиняному горщику 2019» в Опішні, де вони будуть задіяні в концертній програмі та як експерти-члени журі. В Національному музеї-заповіднику українського гончарства для них буде організована спеціальна екскурсія.

Під час цих мистецьких заходів планується налагодити обмін досвідом із представниками громадських організацій Житомирщини та Полтавщини для подальшої співпраці.

Житомирська обласна громадська організація
«Житомирська обласна спілка культури та мистецтва інвалідів»

Полтавська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*