Понад 40 дітей Харківської області отримали слухові апарати

Понад 40 дітей Харківської області отримали слухові апарати. харківська область, вади слуху, слуховий апарат, слухопротезування, інвалідність, person, computer, indoor, laptop, office building, desk, classroom, whiteboard, clothing, furniture. A man sitting at a desk

Понад 40 дітей Харківської області отримали слухові апарати. харківська область, вади слуху, слуховий апарат, слухопротезування, інвалідність

Необхідну медичну техніку для дітей з вадами слуху закупили вперше за останні п’ять років. На ці цілі виділили 183 тис. грн з обласного бюджету.

18 жовтня заступник голови ХОДА Михайло Черняк передав сертифікат на 41 слуховий апарат керівництву 1-ї обласної дитячої клінічної лікарні, на базі якої проходять лікування діти з порушеннями слуху.

«Сфера охорони здоров’я, безумовно, є пріоритетною для обласної адміністрації, особливо, коли мова йде про дітей. Сьогодні, завдяки бюджетній децентралізації, на місцях є достатньо коштів, які ми можемо спрямовувати на розвиток, у тому числі цієї галузі, – зазначив Михайло Черняк, спілкуючись з пацієнтами та колективом лікарні. – У цьому році за ініціативи очільника області Юлії Світличної для обласної дитячої лікарні закуплено нове обладнання. Крім того, в рамках обласної програми «Здоров’я Слобожанщини» ми закупили слухові апарати для дітей, які їх потребують».

За даними Михайла Черняка, в області офіційно зареєстровано 518 дітей з порушеннями слуху, з них 347 мають інвалідність. Цього року документи на отримання слухових апаратів оформили 96 осіб.

«Ми змогли забезпечити апаратами майже половину дітей, що стоять у черзі. Можливо, зможемо виділити додаткові кошти на придбання техніки ще до кінця 2017 року. Якщо ні – обов’язково будемо закладати їх у бюджет наступного року, щоб повністю забезпечити дітей слухопротезуванням, – розповів заступник голови ХОДА. – Питання знаходиться на особистому контролі Юлії Світличної. Для нас це найважливіше – дати дітям можливість жити повноцінним життям».

Михайло Черняк також зазначив, що слухопротезування – важлива складова інклюзивного підходу, який впроваджується в багатьох сферах життя країни.

«Перш за все, це стосується освіти. Ми працюємо над тим, щоб створити в школах Харківської області умови для дітей з особливими потребами. Слухові апарати дозволять слабочуючим дітям вчитися в загальноосвітніх школах нарівні з їхніми однолітками», – підкреслив заступник керівника області.

Слухові апарати для маленьких пацієнтів налагодили відразу ж після передавання техніки. Лікар-дефектолог підібрав індивідуальні налаштування для кожної дитини.

«Ми вдячні Харківській обласній адміністрації за те, що наші пацієнти отримали апарати, які значно поліпшать якість їхнього життя. Тепер вони зможуть чути і радіти звукам навколишнього світу», – зазначила головний лікар лікарні Оксана Піонтковська.

Харківська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*