Популяризація дитячої інклюзивної літератури – дієвий інструмент розвитку інклюзивного середовища на Вінниччині

Популяризація дитячої інклюзивної літератури – дієвий інструмент розвитку інклюзивного середовища на Вінниччині. жмеринка, література, проєкт, толерантність, інвалідність

Популяризація дитячої інклюзивної літератури – дієвий інструмент розвитку інклюзивного середовища на Вінниччині. жмеринка, література, проєкт, толерантність, інвалідність

28 листопада у рамках реалізації просвітницького проєкту «Дитяча інклюзивна література як дієвий інструмент для Нової Української Школи» громадською організацією «Культурний Всесвіт» у партнерстві з громадською організацією молоді з обмеженими фізичними можливостями «Гармонія» відбулося представлення сучасних зразків інклюзивної дитячої літератури та виховна година для учнів закладів освіти м. Жмеринки з тематики толерантності та протидії буллінгу.

«Дитяча інклюзивна література дозволяє виховувати у підростаючого покоління доброту, розуміння, толерантність. Вона формує правильне розуміння вживання інклюзивних термінів та понять: «людина з інвалідністю» замість «інвалід», «порушення» замість «відхилення», а також негативне ставлення до буллінгу у закладах освіти», – зазначила керівник проєкту Оксана Крижанівська.

Під час виховної години учні закладів освіти м. Жмеринки познайомилися з основами жестової мови та застосуванням шрифту Брайля.

За словами Оксани Крижанівської, сучасна дитяча інклюзивна література вчить тому, що людей потрібно приймати такими, як вони є. Вона адаптована для людей з інвалідністю через застосування сучасних підходів – використання QR кодів, шрифту Брайля та засобів невербальної комунікації ПЕКС (PECS).

Нагадаємо, що проєкт «Дитяча інклюзивна література як дієвий інструмент для Нової Української Школи» став одним з переможців конкурсу з визначення програм (проєктів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надаватиметься фінансова підтримка у 2019 році за рахунок коштів обласного бюджету.

Інформаційний супровід реалізації проекту здійснюється Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.

Вінницька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*