Приведи іноземців в наші музеї: на Харківщині запрацювали аудіогіди різними мовами

Приведи іноземців в наші музеї: на Харківщині запрацювали аудіогіди різними мовами. харківщина, аудіогід, музей, незрячий, інвалідність

Приведи іноземців в наші музеї: на Харківщині запрацювали аудіогіди різними мовами. харківщина, аудіогід, музей, незрячий, інвалідність

31 жовтня відбулася презентація інклюзивних аудіогідів “Західноєвропейське мистецтво” у Харківському художньому музеї.

Записані екскурсії доступні англійською, французькою та німецькою мовами. Як повідомили організатори, прослухати гід можна через безкоштовний мобільний додаток IZI Travel. Текст для гіду українською мовою готували з урахуванням тифлометодик, тобто екскурсії – цікаві та доступні також і для незрячих відвідувачів.

Аудіогід – це повноцінна екскурсія, яка триває трохи більш ніж півгодини. Він містить опис 10 експонатів, серед них – картини та скульптури. Представники музею дозволяють інклюзивним групам відвідувачів дивитися на дотик скульптури у перчатках. Записи також містять навігацію по музею. Організатори створення аудіогідів – громадські активісти та правозахисники з команди фестивалю “ІнклюзіОН”.

«Наш фестиваль про доступність культури як приводу зрозуміти один одного, включити себе у простір культурного дозвілля», — розповідає співкоординаторка фестивалю «ІнклюзіОН» та проектна менеджерка фундації “Громадська альтернатива” Олена Зіненко. До випуску аудіоекскурсій проводили численні тестування та перевірки. Екскурсію підготували мистецтвознавці музею, інклюзивними консультантами виступили тифлопедагоги з навчального комплексу ім. Короленко для дітей з порушеннями зору. Текст читає професійний актор та активіст Микола Мох. Записом та звуковими ефектами займалась компанія Gwara Media.

У рамках фестивалю “ІнклюзіОН” крім Харківського художнього музею інклюзивні аудіоекскурсії з’являться також в Національному музеї ім. Сковороди та Пархомівському художньому музеї, де представлені роботи Малевича, Пікассо та інших всесвітньо відомих митців. Усі аудіогіди — універсальні, тобто їх цікаво використовувати усім відвідувачам, у тому числі незрячим людям.

Створення інклюзивних аудіогідів підтримав державний фонд Український культурний фонд. Завдяки цьому фонду музейні працівники пройшли практичні тренінги з інклюзивних практик та основ взаємодії з людьми з інвалідністю з експертами з Німеччини та харківськими фахівцями з кола незрячих та інших громадських організацій.

Для художнього музею це вже другий інклюзивний аудіогід. Перший з’явився рік тому завдяки краудфандингу, тобто внескам харків’ян та підтримці місцевого відповідального бізнесу. Тоді команда фестивалю “ІнклюзіОН” залучила більше 25 тисяч гривень та разом з партнерами виготовили аудіогід про 9 найвідоміших експонатів музею, зокрема картину “Запорожці пишуть листа турецькому султанові”.

Фестиваль «Інклюзіон» — захід, присвячений інклюзії у широкому розумінні. Цього року він проходив з 23 по 28 вересня. Події ініціює громадська організація ХОФ “Громадська альтернатива” вже вчетверте. Тема фестивалю цього року – “Дозвілля дозволене”. Програма передбачала три напрями: просвіта з теми інклюзії, доступна культура та інноваційний напрям — інклюзія в музеях.

Справжня Варта

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*