Програма соціальної адаптації осіб з інвалідністю успішно реалізовується

Програма соціальної адаптації осіб з інвалідністю успішно реалізовується. луцьк, соціальна адаптація, соціалізація, інвалід, інвалідність, person, indoor, sitting, computer, woman, human face, clothing, laptop, chair, older. Sally Kirkland sitting at a table with a laptop and smiling at the camera

Луцьк. 14 серпня заступник міського голови Олександр Рачков та радник міського голови Ігор Поліщук побували у департаменті соціальної політики, ознайомилися з виконанням міської Програми соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2017 рік, яка сприяє соціалізації людей з особливими потребами. Програма допомагає залучати людей з інвалідністю до надання послуг.

Директор департаменту соціальної політики Вікторія Майборода поінформувала, що на сьогодні в місті Луцьку згідно з даними Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, нараховується близько 10 тис. осіб з інвалідністю різних нозологій. Однією з найактуальніших проблем вищезазначеної категорії населення є проблеми інтеграції в суспільство та забезпечення додаткового соціального захисту, оскільки невисокий рівень доходу та наявність особливих потреб не дає змоги таким громадянам підтримувати належний рівень життя. Тож важливо дати їм можливість отримувати додаткові заробітки, окрім пенсії. Вона акцентувала, що за ініціативи Ігоря Поліщука було прийнято Програму соціальної адаптації осіб з інвалідністю на 2017. Програма дозволяє за цивільно-правовими угодами приймати на роботу інвалідів, які хочуть адаптуватися, проявити себе, бути потрібними суспільству. “До нас прийшли люди розумні, відповідальні, які хочуть працювати. На сьогоднішній день у департаменті працевлаштовано 20 інвалідів. Ця цифра постійно збільшується, і ми готові подати руку допомоги усім людям, що потребують нашої підтримки. Ми допомогли їм, але ще більше вони допомагають нам призначати субсидії. Ми не могли б справитися без їхньої допомоги. Вони працюють у відділі комп’ютерної обробки інформації, відділі канцелярії, відділі призначення субсидій, відділі по роботі з інвалідами. Окрім центрального офісу нові працівники є і у філіях департаменту на проспекті Соборності і вулиці Бенделіані. Програма розрахована на 2017 рік, але ми бачимо, що вона актуальна, тож будемо просити депутатів міської ради, щоб вони продовжили дію Програми і на наступний рік”, – сказала Вікторія Майборода.

Ігор Поліщук розповів, що багато спілкувався з людьми з особливими потребами і бачив, що вони хочуть бути потрібними, корисними для суспільства. Саме тому виникла ідея створення Програми, яка сприяє залученню людей з інвалідністю до надання послуг, що мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам громади міста. Зокрема, люди з захворюваннями опорно-рухового апарату зможуть формувати справи, а з послабленим зором надавати консультації. Це дає можливість цим людям соціалізуватися, спілкуватися. “Усі передбачені кошти на реалізацію Програми будуть надані. Наступного року роботи з нарахування субсидій буде не менше, і ми будемо залучати до цієї роботи ще більше людей з особливими потребами. А головне, що люди відчувають задоволення від роботи, мають можливість себе реалізувати”,- акцентував Ігор Поліщук.

Відділ інформаційної роботи міської ради

Луцька міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*