Раннє втручання: малюк народився з порушеннями розвитку. Посібник порад батькам

Раннє втручання: малюк народився з порушеннями розвитку. Посібник порад батькам. дитина, порада, посібник, раннє втручання, інвалідність

Раннє втручання: малюк народився з порушеннями розвитку. Посібник порад батькам. дитина, порада, посібник, раннє втручання, інвалідність

Благодійний фонд «Інститут раннього втручання» за підтримки Уряду Німеччини через Німецький банк розвитку (КfW) розробив посібник порад батькам, якщо їх малюк народився з порушеннями розвитку.

Коли в батьків народжується дитина з порушеннями розвитку чи інвалідністю, вони почуваються розгубленими й безпорадними. Такий стан називається «криза». В цій ситуації важливо, аби працівники пологового, сімейні лікарі, педіатри, фахівці центрів раннього втручання та близькі люди розуміли, що відчуває сім’я, знали, як реагувати на це, як можна підтримати батьків.

У посібнику можна дізнатися про стадії кризи та її етапи, а також поради для фахівців та близьких людей, які допоможуть батькам вийти з такого стану. Також у матеріалі визначається роль кожного з батьків, їх близьких та спеціалістів у вихованні такої дитини.

Детальніше з рекомендаціями можна ознайомитися тут.

Нагадаємо, що Житомирська область серед пілотних областей із надання послуги раннього втручання.

Довідково. У 2020 році в пілотних областях послугу раннього втручання отримувало майже 2 тис. сімей із дітьми, а надавало – 43 заклади різного відомчого підпорядкування (Міністерства соціальної політики України, Міністерства охорони здоров’я України, Міністерства освіти і науки України) та недержавні організації.

Житомирська обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*