Раннє втручання: на теренах області впроваджується нова послуга родинам, які цього потребують

Раннє втручання: на теренах області впроваджується нова послуга родинам, які цього потребують. вінницька область, відео-конференція, послуга, раннє втручання, інвалідність

Раннє втручання: на теренах області впроваджується нова послуга родинам, які цього потребують. вінницька область, відео-конференція, послуга, раннє втручання, інвалідність

22 травня Департамент соціальної та молодіжної політики ОДА спільно з Вінницькою платформою Всеукраїнського форуму “Батьки за раннє втручання” провели відео-конференцію «Раннє втручання: перспективи розвитку послуги у Вінницькій області» за участю заступника голови облдержадміністрації Наталі Заболотної та національної тренерки з раннього втручання Ганни Кукурузи, повідомляє Вінницька обласна державна адміністрація.

Учасниками online-конференції стали команда тренерів з впровадження послуги раннього втручання — фахівці Центру реабілітації “Обрій”; пілотні ОТГ, що входять до консультативної Ради з пілотування раннього втручання у Вінницькій області – Якушенецька, Тульчинська, Вапнярська, Немирівська, Мурафська ОТГ; батьки, які виховують дітей, що потребують раннього втручання.

Заступниця голови ОДА Наталя Заболотна зазначила, що Вінницька область приєдналась до пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» у червні 2019 року, не маючи ні попереднього досвіду надання послуги, ні підготовленої команди фахівців раннього втручання.

За її словами, це стало можливим завдяки ініціативі облдержадміністрації, Вінницької регіональної платформи Всеукраїнського форуму «Батьки за Раннє втручання в Україні» та адвокаційної кампанії громадської організації «Асоціація захисту прав та допомоги людям з інвалідністю «Відкриті серця».

Відтак, розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 18 червня 2019 року № 453 «Про реалізацію у Вінницькій області в 2019-2021 роках пілотного проєкту «Створення системи надання послуг раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя» утворено регіональну консультативну раду з реалізації у Вінницькій області в 2019-2021 роках пілотного проєкту «Створення системи надання послуги раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя»; затверджено План заходів з реалізації у Вінницькій області в 2019-2021 роках пілотного проєкту.

«Розуміємо, що ми лише на початку впровадження послуги на теренах області. Проте є велика надія, що вже найближчим часом, маючи власну команду, зможемо надавати послугу РВ сім’ям, які найбільше її потребують», — зауважила Наталя Заболотна.

Вона повідомила, що в грудні 2019 року розпочато навчання міждисциплінарної команди на базі Благодійного Фонду «Інститут раннього втручання», м. Харків:

«Дякуємо за підтримку та допомогу в цьому навчанні пані Анні Кукурузі. Мали змогу слідкувати в інтернеті за відгуками колег про навчання, яке проходило зокрема і онлайн, враховуючи ситуацію із короновірусом і неможливість відвідати м. Харків», — зауважила посадовиця.

Слід відмітити, що навчання відбувається в рамках виконання Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2019-2021 роки, за рахунок коштів обласного бюджету, яким передбачено кошти в сумі 90,0 тис грн.

На сьогодні, учасники успішно завершили три модулі з чотирьох, передбачених навчальною програмою «Раннє втручання. Сімейно – центрована модель».

Своєю чергою, національна тренерка з РВ Ганна Кукуруза зауважила, що Вінницька область — це перша область, яка знайшла кошти на навчання команди. Окрім того, попри карантин, підготовка команди не припинялась.

Команда складається з шести осіб: лікар-психотерапевт, практичний психолог, логопед, фізичний реабілітолог, соціальний педагог, координатор команди.

В ході онлайн конференції учасники мали змогу познайомитись з кожним членом цієї команди, яку представила Світлана Демко.

Варто зазначити, що після проходження курсу навчання команда працюватиме на базі Вінницького обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Обрій», при якому заплановано відкрити відділення раннього втручання.

Обласний центр соціально-психологічної реабілітації «Обрій» має філії в сільській місцевості, досвід пілотування проєктів Державних стандартів соціальних послуг та багаторічну співпрацю з громадськими організаціями батьків дітей з інвалідністю та людей з інвалідністю. Тож на першому засіданні регіональної консультативної ради Центр був визначений закладом системи соціального захисту населення, на базі якого буде впроваджено надання послуги раннього втручання.

Завдяки підтримці голови облдержадміністрації, депутатського корпусу за кошти обласного бюджету у 2019 році придбано обладнання для кабінету раннього втручання на суму 270,7 тис. грн., інвентар для кімнати сенсорного розвитку та рухової активності – 126,2 тис. грн.

Також проведено інтенсивну інформаційну кампанію щодо підвищення рівня обізнаності з питань раннього втручання. У жовтні 2019 року проведено дискусійну панель на тему: «Ефективні моделі послуги раннього втручання: досвід Одеси» в рамках І Відкритого форуму з соціальної роботи «Вінниця – 2019», яку вела завідувачка відділення раннього втручання Одеського обласного медичного центру психічного здоров’я Оксана Кривоногова. В дискусії взяли участь спікери з м. Києва, Вінницької, Одеської та Івано-Франківської областей, а також представники офіційної делегації Ясського повіту Республіки Румунія.

Контактні дані команди з впровадження раннього втручання у Вінницькій області: електронна пошта — ; телефон +38 (067) 545 77 20.

Знайти необхідну інформацію можна на сайті: http://rvua.com.ua/

Онлайн-скрінінги для перевірки розвитку дитини за посиланням: http://bit.ly/eci_xx_screening

Раннє втручання: на теренах області впроваджується нова послуга родинам, які цього потребують. вінницька область, відео-конференція, послуга, раннє втручання, інвалідність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*