Реклама салату замість вибачень: у Києві дівчину з інвалідністю вигнали з кафе

Реклама салату замість вибачень: у Києві дівчину з інвалідністю вигнали з кафе. stories cafe, київ, кафе, інвалідність, інцидент, person, indoor, human face, clothing, woman

У Києві персонал закладу Stories cafe вигнав з приміщення дівчину з інвалідністю.

Про інцидент розповіла сама дівчина на своїй сторінці у Facebook.

Реклама салату замість вибачень: у Києві дівчину з інвалідністю вигнали з кафе. stories cafe, київ, кафе, інвалідність, інцидентФото зі сторінки Людмили у Facebook

У понеділок, 21 травня, Людмила Глушко вирішила зайти до Stories cafe на Подолі, утім працівник закладу попросив її покинути приміщення.

“Я хотіла випити кави, оскільки люблю такі місця. (Співробітники – ред.) говорили обережно, ніби з душевнохворою, і, дивлячись на мене виряченими очима, попросили покинути приміщення”, – розповіла Людмила кореспонденту Центру інформації про права людини.

Одразу після інциденту дівчина зробила допис у Facebook, який почали коментувати її друзі та громадські активісти. Публікацією Людмили поділилися понад 50 людей.

“Ви самі вирішуйте, як із цим жити. Сподіваюся, ви як мінімум вирішите до цього кафе не ходити, особливо якщо простежите їх поведінку протягом останньої доби. А ще краще, якщо ви вирішите діяти”, – написала одна з користувачок мережі.

Крім того, користувачі Facebook почали коментувати пости Stories cafe та знижувати рейтинг закладу.

Реклама салату замість вибачень: у Києві дівчину з інвалідністю вигнали з кафе. stories cafe, київ, кафе, інвалідність, інцидент

У відповідь на це менеджери сторінки кафе просто закрили можливість її оцінювати та приховали негативні коментарі.

Користувачів мережі також обурило те, що після інциденту на офіційній сторінці закладу не з’явилось жодного допису з вибаченнями та згадуванням ситуації. Замість цього кафе почало рекламувати меню.

Реклама салату замість вибачень: у Києві дівчину з інвалідністю вигнали з кафе. stories cafe, київ, кафе, інвалідність, інцидент

У коментарі Центру інформації про права людини власник кафе, який представився Віталієм, розповів, що винуватці інциденту покарані.

“Ми провели роботу з персоналом, а всіх винних покарали. Після того як вона опублікувала пост у Facebook, я написав їй особисто, але скоро ми опублікуємо офіційні вибачення”, – зауважив він.

На питання про те, чому дівчину “попросили” вийти з закладу, Віталій відповів: “Ми повністю піклуємося про комфорт наших гостей, але припустилися помилки на цьому тлі”.

Людмила підтвердила, що власник закладу зв’язався з нею та попросив вибачення, але зауважила, що вибачення виглядають як “підлабузництво”.

“Типу інваліди теж люди”, – підкреслила вона.

Нагадаємо, що це не перший випадок в Україні, коли людей з інвалідністю виганяють із закладів харчування.

Гучним скандалом обернулось таке рішення для власників кафе у Львові. Тоді переселенець Роман Кисляк прийшов до ресторану, щоб зустрітися з друзями, але робітник закладу грубо вигнав його, не пояснивши причини. Пізніше мешканці міста закликали бойкотувати ресторан.

“Центр інформації про права людини”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*