Робота зі спеціалістами, арт-терапія: як у Дніпрі допомагають дітям з особливими потребами (ФОТО)

Робота зі спеціалістами, арт-терапія: як у Дніпрі допомагають дітям з особливими потребами (ФОТО). дніпро, арт-терапія, допомога, діти, особливі освітні потреби

Робота зі спеціалістами, арт-терапія: як у Дніпрі допомагають дітям з особливими потребами. дніпро, арт-терапія, допомога, діти, особливі освітні потреби

Дніпро піклується про сім’ї з дітьми, які мають порушення психічного та фізичного розвитку або мають особливі освітні потреби. Допомогу таким родинам надають у різних закладах міста. Один з них – це відділення Центру соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра», яке кілька років тому відкрили за дорученням міського голови Дніпра Бориса Філатова. Тут працюють з найменшими діточками Дніпра, які мають порушення психічного та фізичного розвитку або мають особливі освітні потреби. Тут надають психолого-педагогічну та медико-соціальну допомогу сім’ям з дітьми.

Юлія вже пів року водить свою трирічну донечку Софію до «Довіри». Каже, що за цей час бачить чималий прогрес у розвитку дитини: «Моя донечка раніше була трохи сором’язлива, наразі вже вона більш відкрита до людей. Загалом ми займаємося з реабілітологом, дефектологом, логопедом та психологом. Дуже тішить, що всі заняття безкоштовні, тож кожна матуся може звернутись до центру та отримати тут допомогу».

За словами завідувачки відділення «Служба раннього втручання» КЗСЗ «Центр соціальної підтримки дітей та сімей «Довіра» ДМР Маргарити Бєляєвої, через війну вони працюють з дітками як офлайн, так і онлайн: «Раніше ми працювали з дітками до 4-х років, адже чим раніше почати роботу, тим вона буде ефективніша. Але через війну беремо дітей різного віку, адже розуміємо, що у місті багато переселенців, яким необхідна психологічна допомога. Крім цього, важлива умова – ми працюємо з усією родиною. Загалом до нас звертаються батьки діток, в яких є особливості розвитку або є лише певні сумніви щодо того, як розвивається дитина. Сім’я звертається до нас, ми діагностуємо, спілкуємось та вирішуємо яким чином допомогти. З дітьми працює мультидисциплінарна команда: логопед, дефектолог, педіатр, невролог, психолог, фахівець з фізичної реабілітації. Звертаються з дітками, в яких може бути затримка мовного, психічного, фізичного розвитку, а також є окремі випадки, де є кілька затримок одночасно».

В іншому закладі Дніпра працює інклюзивно-ресурсний центр. Тут працюють з дітками, які мають особливі освітні потреби. «До нас звертаються батьки, які мають дітей з особливими потребами, зокрема, це може бути ранній дитячий аутизм, діти з синдромом дауна, діти з інтелектуальними порушеннями, діти з гіперактивністю або ж дефіцитом уваги, діти, які мають мовні порушення. Наш центр комплексною оцінкою допомагає визначити освітні потреби дитини, також надаємо корекційно-розвиткові послуги. Це заняття з логопедом, дефектологом, психологом та реабілітологом. Кілька років тому наш центр реконструювали за дорученням Бориса Філатова, тож на сьогодні ми маємо різне обладнання, аби забезпечити необхідні заняття: мультисенсорні дошки, сенсорна підлога, світловий дощ тощо. Загалом працюємо з дітками віком від 0 і до 18 років», – зазначила в. о. директора Інклюзивно-ресурсного центру № 2 ДМР Людмила Гречка-Максимова.

Зі свого боку, батько дитини з особливими потребами Андрій додав: «Десь два роки тому моїй донці запропонували відвідувати тут реабілітолога та психолога. І я скажу, що зараз моїй донці 5 років, і в неї завдяки таким заняттям чудові результати: вона вже пішла, може вимовляти деякі слова: мама, тато, сестра. Ми відвідуємо цей центр тричі на тиждень, дуже задоволені роботою спеціалістів. Дуже вдячні за роботу та допомогу».

У Дніпровському міському центрі соціальної допомоги працюють з молоддю з інвалідністю. Тут спеціалісти докладають максимальних зусиль, аби допомогти їм пристосуватись до звичайного життя. Також тут розгорнули різноманітні кружки, зокрема, дітки вчаться в’язати шкарпетки, які потім відправляють військовим. Крім цього, вони шиють різноманітні речі: балаклави, шапки тощо, які теж потім направляють нашим військовим.

«Такі заняття чудово розвивають моторику дитини. Також крім плетіння та шиття, ми ще й робили кікімори. І я скажу, що коли вони знають, що це допоможе військовим, це їх надихає та підіймає їхній дух та настрій. Особливо вони радіють, коли хлопці надсилають нам фото в наших виробах. Також з нових послуг у нас у рамках проєкту «Добро починається з тебе» АРТТЕРИТОРІЯ запускає «АРТ-терапію» у вигляді спілкування в ігровій формі», – зазначила майстер виробничого процесу Дніпровського міського центру соціальної допомоги Наталя Малютіна.

Дніпровська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*