Розвиток для вихованців: як працює єдиний у Дніпрі інклюзивний театр “Незабудки” (ВІДЕО)

Розвиток для вихованців: як працює єдиний у Дніпрі інклюзивний театр “Незабудки” (ВІДЕО). дніпро, вади розвитку, приміщення, соціалізація, інклюзивний театр

Розвиток для вихованців: як працює єдиний у Дніпрі інклюзивний театр “Незабудки”. дніпро, вади розвитку, приміщення, соціалізація, інклюзивний театрФото з репетиції. Скріншот

Єдиний у Дніпрі інклюзивний театр потребує нового більш просторного та безбар’єрного приміщення. Всі актори – з вадами розвитку. Із трьох десятків – більшість народилися із синдромом Дауна. Наразі батьки оплачують оренду невеликого приміщення і сподіваються, що зможуть розширити коло творчих можливостей своїх дітей. Зараз актори готують виставу “Ніч перед Різдвом”. На репетиції побувала Наталя Світлова.

На умовній театральній сцені 17-річний Ігор вживається у роль Вакули. У нього це – вже третя серйозна акторська робота. Хлопець каже, вона потребує вивчення сценарію і тривалих діалогів.

Головним героям – Оксані й Вакулі – на сцені допомагає режисерка Людмила Журавель. Радить, як краще рухатися, вживатися в ролі, чітко промовляти діалоги та репліки.

Три роки тому Людмила почала працювати з дітьми з синдромом Дауна, створила театр “Незабудки”. Поки він єдиний інклюзивний у Дніпрі. Жінка переконалася: сцена і репетиції – потужні інструменти розвитку та соціалізації особливих дітей. Із часом почали долучатися діти з іншими вадами розвитку. Розширили і вікове обмеження. Нинішні вихованці театру – від шести до тридцяти чотирьох років.

Режисерка згадує, “Незабудки” починалися із семи акторів. Тепер інформацією про театр цікавиться все більше батьків дітей з особливими потребами. Вихованців поділили на дві групи. Займаються вони двічі на тиждень.

“Так, мені дуже подобається. Мені дуже подобається ходити в театр”, – каже актор Богдан Ятченко.

Аби діти розвивалися – батьки самі орендували приміщення для театру. Кажуть, воно пристосоване для репетицій, однак затісне – усього 50 квадратних метрів. Допомоги від влади в пошуку нового приміщення театр не отримав. Утім, завдяки організаторському ентузіазму режисерки та батьків і сприянню небайдужих – “Незабудки” хочуть інтегрувалися в арт-центр, де не розділятимуть вихованців за особливостями.

Пошуки нового більш просторого і безбар‘єрного приміщення батьки знову взяли на себе. Актори кажуть, мріють у новому році переїхати. Тоді до них одразу готові долучися підлітки, які пересуваються на інвалідних візках.

Наталя Світлова. Олександр Пронський. Дніпро

“5 канал”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*