Серйозна робота

Серйозна робота. рівне, утос, інвалід, інвалідність, інтеграція, person, clothing, indoor, man, woman, human face, group, table, people, furniture. A group of people sitting at a table in front of a crowd

Серйозна робота. рівне, утос, інвалід, інвалідність, інтеграція

Як до дуже відповідальної і серйозної роботи підходять до своєї участі у громадських об’єднаннях людей з інвалідністю їхні рівненські активісти. У цьому переконались і учасники нещодавнього розширеного засідання круглого столу «Інтеграція людей з інвалідністю в суспільство через культуру», організованого в обласній науковій бібліотеці.

Співорганізаторами заходу були міське управління праці та соціального захисту населення і обласна благодійна організація пенсіонерів та інвалідів «Обличчям до істини» в особі її керівника Тетяни Войтович. Вони спланували програму зустрічі за круглим столом керівників громадських організацій людей з інвалідністю та представників державних установ, які ними опікуються, як свого роду дві презентації: роботи і талантів. І хоча ця зустріч припала на кінець року, коли час підбивати підсумки, проте ці виступи не перетворилися на сухі звіти. Навпаки, практично кожен із таких виступів-презентацій прозвучав як стимул до повноцінної інтеграції інвалідів у суспільство.

Наприклад, як соціальне підприємництво, тобто діяльно та ініціативно, позиціонує свою діяльність Громадська ліга інвалідів Рівненщини. Наталії Колесовій, яка цю громадську організацію на зустрічі представляла, слово надали одній із перших. Про це жінка попросила сама, пославшись на невідкладні справи.

– Як інвалідові виходити із кризових ситуацій? – поставила вона запитання і несподівано запропонувала: – Самому ставши роботодавцем, підприємцем: працювати на себе, покращувати якість свого життя і приносити цим користь державі.

Принаймні, пані Наталія показала це власним прикладом директора успішного підприємства інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату і талановитої швачки. А про третю свою роботу, репетитора, розповіла, відповідаючи на запитання Олени Петрик, чи буває вона через свою постійну зайнятість удома: «Буваю, бо там даю уроки англійської. Але спати лягаю зазвичай о другій ночі, а встаю вже о шостій, – і після цього узагальнила: – Четверта моя робота – спорт – це теж хороша зайнятість. Він дуже організовує і найбільше за все допоміг мені у житті».

Залишається додати, що це сказала про себе неодноразова чемпіонка світу з танців на інвалідних візках і що в кожній своїй справі вона по-чемпіонському самовіддана.

Інакше як беззаперечними досягненнями не назвати й ось такі презентаційні повідомлення. «Перша і найчисленніша в нашій області громадська організація інвалідів – УТОС – уже 80 років допомагає незрячим». «Спільно з обласною бібліотекою ми почали друкувати роздатковий матеріал для дошкільнят зі слабким зором на 3D-принтері». «Ми займалися визволенням наших хлопців із полону на сході країни, де триває неоголошена війна». Або: «Відколи прийшли в “Передзвін”, ми відчули себе по-справжньому щасливими». «Наше товариство – товариство швидкої допомоги, яке виграло грант на послуги інватаксі». «Завдяки нашій благодійній організації по всій Україні поширились запроваджені в Рівному громадські роботи із супроводу незрячих, соціальну стипендію міського голови вже отримали 53 особи з числа активних інвалідів, запроваджено уроки толерантності, інвалідний туризм тощо»… Безперечно, такі досягнення стали можливі, бо в своїх турботах і потребах ці люди відчувають підтримку держави та громадськості.

А що в людей з інвалідністю є багато талантів, побачили у презентації літературно-мистецької композиції за їхньої участі «Я вершник крилатої думки».

Марія Корнійчук

“7 днів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*