Раніше не одне покоління глухих людей могло лише мріяти про те, що допомога перекладача надаватиметься цілодобово і, вважай, лише за одним натиском кнопки…
Нині завдяки сучасним технологіям ці мрії стали реальністю. Останнім часом впевнено увійшла до життя людей з порушеннями слуху така корисна послуга, як надання допомоги перекладача жестової мови за допомогою використання технологій онлайн-зв’язку.
В Україні ця корисна послуга під назвою «Сервіс УТОГ» створена відділом зв’язків з громадськістю виконавчого апарату ЦП УТОГ, а послуги членам УТОГ надають штатні перекладачі організацій УТОГ. Від комерційних служб, які також надають подібну допомогу, «Сервіс УТОГ» відрізняє те, що послуги перекладу надаються всім, хто звернувся, БЕЗКОШТОВНО.
Раніше ця служба, у якій залучені штатні перекладачі обласних організацій УТОГ, працювала в робочі дні з 8.00 до 17.00, але у надзвичайних умовах пандемії та карантину в країні було прийняте рішення про цілодобову роботу «Сервісу УТОГ», тобто у режимі 24/7.
Користь від такої допомоги є не лише особам з порушеннями слуху, а й чуючим людям, які повинні порозумітися з ними, щоб надати їм необхідну допомогу: медикам, працівникам поліції тощо.
Нещодавно, наприклад, в одному з обласних центрів України сім’я глухих серед ночі змушена була викликати швидку допомогу. В родині — всі не чують. Здійснити виклик та порозумітися з лікарями їм допомогли саме на «Сервісі УТОГ».
Така допомога особливо важлива у період пандемії, коли практично ніхто не застрахований від подібних екстремальних ситуацій.
Працюючи на «Сервісі УТОГ», допомогу особам з порушеннями слуху позмінно, змінюючи одна одну, надають досвідчені перекладачі жестової мови — кваліфіковані фахівці своєї справи: Ольга Дуленко (Вінницька облорганізація УТОГ); Світлана Баклицька (Полтавська облорганізація УТОГ); Наталія Шалигіна (Кіровоградська облорганізація УТОГ); Людмила Клименко (Житомирська облорганізація УТОГ).
Низький уклін і велика подяка їм за працю і надання глухим людям такої необхідної їм допомоги!