Шукаємо волонтерів для організації часу батьків дітей з інвалідністю

Шукаємо волонтерів для організації часу батьків дітей з інвалідністю. київ, волонтер, самореалізація, спецпроект, інвалідність, cartoon, abstract, illustration, design, drawing, graphic, dance, vector, child art, clipart. A drawing of a cartoon character

Шукаємо волонтерів для організації часу батьків дітей з інвалідністю. київ, волонтер, самореалізація, спецпроект, інвалідність

Соціальний проект Особливі при підтримці адміністрації Спеціальна школа Надія, м. Київ, виступив з ініціативою організації заходів щодо продуктивного проведення часу для батьків, які змушені чекати своїх дітей під час навчання в школі Надія.

Для чого?

За статутом школи Надія, батьки мають привести й очікувати своїх дітей з інвалідністю під час їхнього навчання в школі. Це стосується дітей, які навчаються за індивідуальною програмою, самостійно знаходяться на заняттях, але під час перерв потребують допомоги. Учні середньої та старшої школи перебувають на заняттях 4-8 годин 2-5 разів на тиждень. Є батьки, які на базі школи проводять повноцінний 8-годинний робочий день. Це не тільки складно та важко, але й дуже виснажує, що провокує розвиток синдрому батьківського вигорання. Отож, будемо з ним боротися.

Як?

Майстер-класи, спортивні заняття, тренінги, семінари, handmadе … та все, що придумаємо й кого залучимо. Час одного заняття – 45 хвилин, саме тоді, коли у дітей уроки. Складемо гнучкий графік із можливістю долучатися в будь-який час. Маємо надію на співпрацю зі спеціалістами-волонтерами, які підтримають наш спецпроект. Також будемо використовувати власний потенціал, адже кожна мама є спеціалістом в якомусь напрямку.

Проблематика

Кожна наша мама, яка вибрала не роботу, а допомогу своїй дитині, має вищу освіту, а то й кілька. На разі умови такі, що «як не ми, то хто допоможе нашим дітям». За цілодобовий догляд за дитиною, без вихідних і відпусток, мама отримує аж 1000 грн/місяць. Держава не думає, що власне не так складно організувати самостійне транспортування дітей до школи й достатню кількість помічників у школі, щоб навіть діти з важкими нозологіями могли знаходитися там без батьків. А мами в цей час би працювали, створювали додану вартість, сплачували податки й були реалізовані.

Яка мета?

Розвантажити, переключити батьків, дати їм змогу спробувати щось нове, допомогти знайти якусь цікавість, навчити чомусь корисному й розглянути можливість самореалізації.

Спецпроект стартував 2 лютого 2018 року, наші мами грали в Боча. Це паралімпійський вид спорту, гра в м’яч. Було круто й дуже корисно. Мами змогли спробувати себе в грі, у яку грають на тренуваннях наші діти і зрозуміти, що не все так просто. Дякуємо тренеру наших дітей пані Раїсі, яка годину волонтерила на користь батьків. Усі отримали заряд енергії й позитиву.

У найближчих спортивних планах баскетбол, волейбол, настільний теніс, бодіфлекс і, звісно, продовження Боча.

Будь ласка долучайтеся до спецпроекту, рекомендуйте людей, які можуть поділитися з нашими особливими батьками своїми знаннями й уміннями, провести щось цікаве на волонтерських засадах. Будемо дуже вдячні.

З усіх питань звертатися до

Вікторії Панасюк
організатор соціального проекту “Особливі”
0956290029

https://m.facebook.com/%D0%9E%D1%81%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D1%96-650129922042090

3 реплік к “Шукаємо волонтерів для організації часу батьків дітей з інвалідністю”

 1. Лідія :

  Спасіння потопаючих – справа рук самих потопаючих.
  Саме батьки замість вигорати та нудьгувати могли би самоорганізуватися і проводити майстеркласи один для одного. Як ви сказали, що у них у всіх вища освіта. Отже, є знання та уміння якими можна поділитися, навчити і навчитися. Тому що волонтерити безкоштовно на постійній основі можуть собі дозволити лише дуже забезпечені люди. А у них зовсім коло спілкування, і зацікавленими можуть бути із їх середовища практично лише ті, хто волею долі став батьками особливої дитини. Отака моя точка зору як людини з інвалідністю, та мами особливих дітей (нічого спадкового, усі проблеми – набуті)

  • Вікторія Панасюк :

   Звісно ми будемо використовувати власний батьківський ресурс. Але маю гарний досвід створення волонтерських проектів. Тому і вбачаємо, що для розвитку саме цієї ініціативи найкращим буде використання спільних зусиль.

 2. Лідія :

  Поравлю, випустила слово “А у них зовсім ІНШЕ коло спілкування”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*