Складно вийти з дому та приготувати їжу: як на Одещині під час відключень світла живуть люди з інвалідністю (ФОТО)

Складно вийти з дому та приготувати їжу: як на Одещині під час відключень світла живуть люди з інвалідністю (ФОТО). одещина, блекаут, війна, світло, інвалідність

Складно вийти з дому та приготувати їжу: як на Одещині під час відключень світла живуть люди з інвалідністю. одещина, блекаут, війна, світло, інвалідністьСергій із сином Мішею та кадр процесу реабілітації. Фото: Сергій Мотус

Через часті відключення електроенергії значно складніше стає піклуватися про людей з інвалідністю: коли не працює ліфт, важко стає виходити з дому, а через відключену техніку людину може бути складно нагодувати. Більше про життя під час блекауту Суспільному в ефірі “Українського радіо Одеса” розповів батько дитини з інвалідністю та представник реабілітаційного центру Сергій Мотус.

“У 2015 році мій син Михайло потрапив у тяжку автомобільну аварію. Він отримав численні переломи й травму мозку. Після двох місяців у реанімації ми перевезли його літаком до реабілітаційного центру в Іспанії. На той момент він не реагував на оточуючих, не відповідав на запитання і ніяким чином не контактував. Але нам вдалося стабілізувати його стан, було розроблено програму реабілітації, нас навчили його доглядати і правильно працювати з ним”, — розповів Сергій.

За словами чоловіка, вони за п’ять років навчилися доглядати за сином, однак після початку війни та особливо з початками відключення світла робити це стало складніше:

“Першою проблемою стало те, що Мішине ліжко стояло біля вікна. Довелося переселити його на кухню, де відносно безпечно, але не зручно. Друга проблема — це те, що з електрикою в нашому будинку вимикається вода. Купатися у душі неможливо. Третя проблема — це те, що перестає працювати функціональне ліжко: спинка опускається в аварійному режимі і його (Мішу — прим. ред.) стає складно нагодувати. Також не працює електрична плита: їжу приготувати й потім подробити в блендері теж неможливо”.

Складно вийти з дому та приготувати їжу: як на Одещині під час відключень світла живуть люди з інвалідністю. одещина, блекаут, війна, світло, інвалідністьРеабілітація в центрі. Фото: Сергій Мотус

Складно вийти з дому та приготувати їжу: як на Одещині під час відключень світла живуть люди з інвалідністю. одещина, блекаут, війна, світло, інвалідністьРеабілітація в центрі. Фото: Сергій Мотус

У реабілітаційному центрі, в якому працює Сергій, електропостачання вимикають хаотично, тож їм складно побудувати графік роботи, але вони продовжують працювати. Наразі їм придбали генератор, завдяки чому працюють тренажери. Але частина відвідувачів через те, що в їх будинках не працюють ліфти через знеструмлення, не можуть прийти на заняття.

“Рекомендую всім, хто має в сім’ї людину з інвалідністю, дуже уважно продумувати план дій під час відключення світла. Що вони робитимуть, якщо світла не буде декілька діб і більше. Порахуйте, скільки води та їжі вам потрібно на день, як ви її приготуєте. Робіть запаси, це найголовніша порада”, — поділився Сергій Мотус.

У разі ж, якщо сім’я не може самостійно запастися всім необхідним, варто звернутися до благодійних фондів або волонтерів, рекомендує Сергій.

Куди звертатися людям з інвалідністю під час відключень світла

Директорка департаменту праці та соціальної політики Одеської міськради Олена Китайська порекомендувала звертатися, за можливості, до Пунктів незламності, які відрили в місті та області.

“Для осіб з інвалідністю, які є одинокими людьми або одиноко мешкають і потребують постійних соціальних послуг, є можливість стати на облік в територіальних центрах соціального обслуговування. В кожному територіальному центрі є телефон гарячої лінії. В Приморському районі — 740-75-24, в Київському — 765-07-87, в Малиновському — 796-27-49, у Суворовському — 763-03-18. Можна зателефонувати, отримати консультацію або пораду, як вирішити ту чи іншу проблему”, — зазначила очільниця департаменту.

Також вона закликала людей з інвалідністю або їх опікунів в разі, якщо виникають проблеми, звертатися до міської влади. Для цього можна зателефонувати на відповідну гарячу лінію — 702-84-08.

Ілона Якимюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*