Соціалізація людей з обмеженими фізичними можливостями як основа повноцінного розвитку міста

Соціалізація людей з обмеженими фізичними можливостями як основа повноцінного розвитку міста. доступності, особливими потребами, інвалідністю, indoor, person, ceiling, clothing, man, table, people, furniture, chair, woman. A group of people sitting at a table in a restaurant

1_22_1_161119ks_118 листопада в Білій Церкві відбулося засідання «круглого столу» на тему: «Вирішення проблеми соціальної адаптації та інтеграції людей з інвалідністю у суспільство. Підвищення рівня свідомості суспільства щодо можливостей людей з інвалідністю. Формування відносин та співпраця між владою та громадськими організаціями людей з інвалідністю».

Питання є надзвичайно актуальними, адже на сьогодні кожна 18-та людина в Україні має інвалідність, у Білій Церкві проживає понад 12 тис. осіб з інвалідністю. Тож метою зустрічі було ознайомитися з наявними проблемами таких категорій осіб та виробити порядок дій щодо створення умов їх комфортного проживання в нашому місті.

Міський голова Геннадій Дикий наголосив, що у вирішенні проблем осіб з інвалідністю за взірець потрібно брати країни Європейського Союзу, де люди з інвалідністю вільно користуються громадських транспортом та об’єктами інфраструктури, є повністю інтегрованими в суспільство. І наше місто керується такими принципами, про що свідчать впроваджені протягом року зміни.

За словами міського голови, пріоритетним лишається відновлення покриття пішохідних зон міста – тротуарів та прибудинкових територій, відновлення яких у значному обсязі відбувалося в поточному році та заплановане на наступний. Ремонти проводилися з урахуванням потреб маломобільних груп населення – заниженням бордюрів, встановленням пандусів тощо.

Геннадій Дикий також наголосив, що в нових умовах перевезень враховано правило, відповідно до якого містом мають курсувати автобуси міського типу, тобто з низькою підлогою, двома широкими дверима, майданчиками для інвалідних візочків тощо.

«Такі вимоги викликають обурення у міських перевізників, але наша позиція чітка і ми визначаємо умови конкурсів, виходячи з потреб нашої громади, – наголосив міський голова.

Оксана Сахарова, керівник напряму «Якість життя» Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви наголосила, що 03 листопада в нашому місті прийняли й затвердили Програму розвитку громадянського суспільства (головний розробник і координатор – Олег Турій), яка включає в себе також і роботу з людьми, що мають інвалідність. У свою чергу, керівник Агенції стратегічного розвитку Білої Церкви Назарій Атаманчук окреслив основні завдання Агенції стратегічного розвитку, зазначивши, що ця Програма прийнята з урахуванням всіх вимог Стратегії розвитку міста, і завдання Агенції полягає в тому, щоб реалізувати цю стратегію успішно, консолідувати зусилля за рахунок подібних зустрічей, запозичувати та впроваджувати успішний досвід щодо подолання піднятих проблемних питань – і не тільки український, але й закордонний.

Учасники «круглого столу» – керівники та представники громадських організацій міста, які опікуються людьми з інвалідністю різних нозологій, у своїх виступах наголошували, що рівень державного соціального захисту осіб з обмеженими можливостями є відображенням рівня розвитку суспільства в цілому. Зокрема, протягом останніх десятиріч відбулися суттєві зміни щодо ставлення до людей з інвалідністю, й основною з цих змін є визнання рівності людей з інвалідністю, право на їх повноцінне життя в суспільстві, а також соціальна інтеграція. Наприклад, якщо в минулому за основу бралося милосердне ставлення, то нині – визнання прав відповідно до Конвенції про права осіб з інвалідністю, яка була підписана в 2006 році, а в Україні була ратифікована та набрала чинності в 2009-2010 рр.

Також представники громадських організацій акцентували увагу на потребі долучатися до зустрічей, в тому числі засідань громадської ради, на яких обговорюється впровадження тих в місті чи інших важливих змін.

Слід зазначити, що члени Громадської ради при виконавчому комітеті міської ради не залучили організації, які опікуються інвалідами на розширене засідання своїх Комітетів до обговорення питань транспорту, хоча покращення умов перевезень, в результаті транспортної реформи, є вкрай необхідними для цієї категорії білоцерківців.

Протягом зустрічі присутні зосередили увагу довкола обговорення таких питань, як робота комітету доступності, соціальний захист людей з інвалідністю, здобуття ними освіти, працевлаштування, забезпечення лікуванням та реабілітацією, створення доступного середовища для вільного пересування містом, зокрема користування громадським транспортом тощо.

З метою реалізації Стратегії-2025 в напрямках «якість життя», «громадянське суспільство», для соціалізації та соціальної інтеграції до активного громадського життя вразливих категорій населення, людей з обмеженими фізичними можливостями, учасники «круглого столу» вирішили:

1. Консолідувати зусилля влади, бізнесу та громадськості щодо соціалізації вразливих категорій населення міста.

2. Розробити механізм по залученню громадськості до розробки проектів щодо соціалізації людей з особливими потребами.

3. Розробити єдину концепцію «Міської комплексної програми інтеграції людей з особливими потребами у суспільство на 2017-2020 роки».

4. Розробити Посібник для орієнтації інвалідів в соціальних послугах.

5. Провести розширене засідання Комітету доступності інвалідів та маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури за участю громадськості, представників ЗМІ.

6. Провести у місцевих навчальних закладах тематичні заходи спрямовані на підвищення рівня толерантності до людей з особливими потребами у суспільстві.

7. Звернутися до керівників ЗМІ з пропозицією створення тематичних рубрик, щодо життя та діяльності людей з особливими потребами.

8. Вивчити питання доступності та відповідності міського транспорту для людей з обмеженими можливостями.

9. Звернутися до Білоцерківської міської ради та міського голови міста Біла Церква, керівників підприємств міста з пропозицією щодо підтримки створення Центру комунікацій для людей з особливими потребами з метою надання психологічної допомоги, навчання та спілкування.

10. Доручити керівникам відділів, установ та керівникам ГО надати свої пропозиції щодо соціалізації людей з особливими потребами до 25 листопада 2016 року в управління соціального захисту та до агенції стратегічного розвитку Білої Церкви.

11. Доручити управлінню соціального захисту населення надати свої пропозиції щодо реалізації цього першочергового плану дій.

Свої зауваження, побажання та пропозиції щодо соціалізації людей з особливими потребами всі бажаючі можуть надсилати до 25 листопада 2016 року в управління соціального захисту населення та до Агенції стратегічного розвитку – на електронну адресу:

У заході взяв участь заступник міського голови Валерій Гнатюк, начальник управління освіти і науки Білоцерківської міської ради Юрій Петрик, керівники управлінь та відділів міської ради, представники місцевих ЗМІ.

Білоцерківська міська рада

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*