«Сонячні діти» вийшли на льодовий каток з Іриною Борзовою – спортивні об’єкти повинні бути доступні всім (ФОТО)

«Сонячні діти» вийшли на льодовий каток з Іриною Борзовою – спортивні об’єкти повинні бути доступні всім (ФОТО). вінниця, ковзанка льодовий клуб, проект сонячні ковзани, синдром дауна, інвалідність

«Сонячні діти» вийшли на льодовий каток з Іриною Борзовою – спортивні об’єкти повинні бути доступні всім. вінниця, ковзанка льодовий клуб, проект сонячні ковзани, синдром дауна, інвалідність

Вінниця. 8 лютого 16 діток з синдромом Дауна стали учасниками проекту «Сонячні ковзани». Відтепер Сонячні діти, віком від 3 до 16 років, зможуть щотижня кататись на ковзанах в Льодовому клубі. Підтримала проект народна депутатка Ірина Борзова, яка разом з дітьми вийшла на каток щоб продемонструвати – всі спортивні заклади повинні «відкрити двері» для людей з інвалідністю.

Діти, які прийшли на ковзанку, в захваті. 10-річний Максим другий раз в житті став на ковзани і йому це дуже подобається.

«Максим любить хокей, він із захопленням дивиться гру. Дуже задоволений тим, що сам тепер став на ковзани. Хоче хокейну ключку, але ще не брав. Спочатку треба навчитись кататися», – каже мама 10-річного хлопчика.

Сонячна дівчинка Марія Гнатик, яка є переможницею міжнародного конкурсу краси, теж вийшла на ковзанку. Раніше дівчинка не каталась. Але з другого разу відвідування Льодового клубу, дитина вже впевненіше почуває себе на ковзанах.

«Батьки дітей з інвалідністю часто звертались до мене зі скаргами, що їх діти не мають рівного доступу до спортивних об’єктів. На шкільні стадіони та в спортзали дітей не допускали без спеціального дозволу адміністрації. Минулого року народні депутати внесли зміни до законодавства, за якими громадським організаціям дозволили укладати угоди, щоб люди і діти з інвалідністю могли користуватись об’єктами спортивної інфраструктури.

Проте, нажаль, більшість басейнів, стадіонів, спортивних клубів, спортзалів, майданчиків, футбольних полів закриті для людей і дітей з інвалідністю. І це є великою проблемою.

Я переконана, що всі об’єкти спортивної інфраструктури, незалежно від форми власності, повинні бути доступними для всіх, з можливістю тренуватися людям з інвалідністю.

Як мама, знаю, наскільки важливо аби діти проводили активне дозвілля. Тому хочу звернути увагу на розвиток масового спорту і спортивних активностей серед дітей та молоді, незалежно від фізіологічних особливостей кожного. Проект «Сонячні ковзани» яскрава демонстрація того, що всі діти рівні і кожен має перспективи для розвитку», – говорить народна депутатка Ірина Борзова.

Організатори та авторки проекту «Сонячні ковзани» зазначають, що проект не лише долучає дітей до спорту, а є і психологічною реабілітацією для діток з синдромом Дауна: вони стають впевненішими та соціалізуються.

Ідея проекту: Оксани Паршенко, Марини Григорцевої, Анни Шацької, Юлії Чернілевської.

Організатори проекту: ГО «Вінниця Даун Синдром», ковзанка «Льодовий Клуб».

Вінниця.info

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*