У 2017 в Україні стартує пілотний проект для дітей з проблемних розвитком

У 2017 в Україні стартує пілотний проект для дітей з проблемних розвитком. early interventional programs, особливими потребами, пілотний проект, раннє втручання, інвалідність, person, human face, indoor, clothing, baby, smile, toddler, child. A woman sitting at a table with a laptop and smiling at the camera

Розвиток дітей. Фото: eii.ru

Кабінет Міністрів схвалив реалізацію пілотного проекту “Створення системи надання послуг раннього втручання” для забезпечення розвитку дітей у Закарпатській, Львівській, Одеській та Харківській областях в 2017-2020 роках.

Про це йдеться в розпорядженні уряду №948 від 14 грудня, передають Українські Новини.

Також Кабмін затвердив план заходів з реалізації відповідного пілотного проекту.

Відповідно до супровідної інформації до документу, створення служб раннього втручання в найближчій перспективі буде сприяти зміцненню сімей, які виховують дітей з особливими потребами, запобігання реінтеграції дітей, проведення планомірних превентивних заходів щодо запобігання дитячій інвалідності.

В довгостроковій перспективі ця діяльність дозволить максимально соціально включити дитини з особливими потребами та його сім’ю в суспільне життя, знизити витрати на спеціальну освіту і догляд.

Послуга раннього втручання щодо дітей – комплексна послуга, покликана об’єднати різногалузевих допомогу (медичну, медико-реабілітаційну, психологічну, психотерапевтичну, логопедичну, соціальну) в єдину організаційну систему, що дозволяє чітко виділяти різні болючі моменти щоденної життєдіяльності дитини та сім’ї, визначати і надавати необхідну обґрунтовану допомогу.

Раннє втручання спрямоване не тільки на реабілітацію, але й на попередження порушень.

Дана послуга передбачена не тільки для дітей з довгостроковими порушеннями, але і для дітей груп ризику.

Програми раннього втручання (early interventional programs) були вперше розроблені в США і країнах Західної Європи, для дітей перших трьох років життя. Їх мета – якомога раніше виявити проблеми або порушення в розвитку дитини й надати відповідну допомогу дитині та її сім’ї.

Українські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*