У Дніпрі волонтери зустрічають з потягів маломобільних людей з обстріляних міст (ВІДЕО)

У Дніпрі волонтери зустрічають з потягів маломобільних людей з обстріляних міст (ВІДЕО). дніпро, шelter +, волонтер, потяг, інвалідність

У Дніпрі волонтери зустрічають з потягів маломобільних людей з обстріляних міст. дніпро, шelter +, волонтер, потяг, інвалідністьСуспільне Дніпро

Щовечора в Дніпрі на вокзалі волонтери зустрічають людей з інвалідністю з міст, які найбільше обстрілюються армією РФ. Деяких людей з потяга виносять, деякі пересуваються на візочку, повідомляє Суспільне.

85-річну Ніну з Сіверська, Бахмутський район, допомогли вивезти волонтери, а на вокзалі її зустріли син з невісткою. Другого сина, каже жінка, кілька днів тому поранили під час обстрілів.

“І день, і ніч стріляють. Вікна повипадали і дах пробили. Сина та невістку прямо у дворі поранило”, — розповідає вона.

Зустріли й 90-річну Валентину з Бахмута. Жінка кілька днів тому поховала доньку. Волонтери вивезли її до Дніпра на кілька днів, далі вона поїде до сестри.

“Мені сказали, що волонтери подбають про мене. І посадять, і розмістять десь, і погодують. Мені ж далі їхати до Ізраїлю”, — говорить Валентина.

Провідник пасажирського вагону для людей з інвалідністю Олег Кобецький розповідає, більшість людей — лежачі. Їх доводиться транспортувати, годувати і переодягати. Все це провідники роблять у потязі.

Тих людей, кого на вокзалі ніхто не зустрічає, волонтери саджають до автівок та везуть до шелтеру для маломобільних людей.

“Нам дзвонять, просять допомогти. Кажуть адресу, стан людини, і наші екіпажі приїжджають забирають їх. Також ми співпрацюємо з іншими організаціями, які евакуюють людей”, — каже координатор евакуації маломобільних людей Ярослав Корнієнко.

У шелтері для людей з інвалідністю наразі живуть 123 людини, розрахований центр на 150. Годують переселенців три рази на день, інсулінозалежних — п`ять.

У Дніпрі волонтери зустрічають з потягів маломобільних людей з обстріляних міст. дніпро, шelter +, волонтер, потяг, інвалідністьШелтер для людей з інвалідністю. Суспільне Дніпро

“Зараз це вже велика рідкість, коли у нас люди три дні побули і їдуть. Зазвичай, це чи переночувати, чи це вже більше місяця. Бо нікуди їхати та нікуди їх брати”, — розповідає голова громадської організації “Центр соціальної адаптації для людей з інвалідністю “Океан добра” Ольга Волкова.

У шелтер щовечора привозять людей з різних міст Донеччини, заселяють й без документів.

Ірина Руденко, Анастасія Галасюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*