У Харкові пройшов форум інклюзивних проектів (ФОТО)

У Харкові пройшов форум інклюзивних проектів (ФОТО). харків, форум, інвалідність, інклюзивний проект, інклюзія, person, indoor, ceiling, wall, computer, group, clothing, people, man, human face. A group of people standing in front of a crowd

У Харкові пройшов форум інклюзивних проектів. харків, форум, інвалідність, інклюзивний проект, інклюзія

Форум інклюзивних проектів відбувся 23 лютого в готелі «Харків».

У заході взяли участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров’я та захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, віце-президент Громадської організації інвалідів «Креавіта» Олена Шингарьова, а також представники інших громадських організацій.

В рамках форуму учасники розповіли про інклюзивні проекти, які реалізуються в Харкові, а також поділилися новими ідеями, спрямованими на розвиток інклюзії.

Так, Олена Шингарьова презентувала інклюзивний фестиваль «ВзаємоДія», який стартував 23 лютого в місті. За її словами, мета фестивалю – задіяти людей з інвалідністю у життєдіяльність харківської територіальної громади, а також створити інклюзивне суспільство в місті і привернути увагу до цього питання широкого кола населення. За її словами, учасники фестивалю продемонструють можливості і прийоми створення інклюзивних вистав, концертів, екскурсій, спортивних занять і змагань, освітніх програм, послуг, які дозволять включити людей з інвалідністю у життя міста.

«Нас вразило те, наскільки все організації відгукнулися на нашу ініціативу. Абсолютно всі театри міста взяли на ура всі наші сміливі інновації, і в найближчі дні вони приймуть велику кількість людей з різними формами інвалідності», – зазначила Олена Шингарьова.

В рамках фестивалю в Харкові покажуть спектаклі жестовою мовою, проведуть майстер-класи з фітнесу для людей з інвалідністю, уроки малювання, вокалу, гри в боулінг, а також семінар, присвячений інклюзивній освіті. Заходи фестивалю пройдуть в різних установах культури і освіти міста з 23 по 26 лютого, в них візьмуть участь понад 100 людей з обмеженими можливостями.

Як зазначила віце-мер Світлана Горбунова-Рубан, міська влада приділяє величезну увагу людям з інвалідністю, зокрема, працює над доступністю міського транспорту і установ культури. «Для Харкова проблеми і потреби таких людей ніколи не перебували в стороні. Ми завжди дуже активно вибудовували такі моделі соціальної роботи, які могли б всіляко їх підтримати. У нас проходить безліч загальноміських заходів, які з одного боку об’єднують цих людей, а з іншого – показують міській владі їх потреби, а ми, в свою чергу, намагаємося зробити так, щоб міська політика соціального захисту відповідала попиту і потребам людей з інвалідністю», – підкреслила віце-мер.

Також на форумі презентували проект зі створення інклюзивних адміністративних послуг для нечуючих громадян «Почуй мене» і обговорили актуальність формування розширеного інклюзивного простору і залучення студентів у створення інклюзивного міського середовища.

Офіційний сайт Харківської міської ради, міського голови, виконавчого комітету

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

*