У Харкові завершився дводенний Східний Форум з питань інклюзії

У Харкові завершився дводенний Східний Форум з питань інклюзії. східний форум, харків, суспільство, інвалідність, інклюзія

У Харкові завершився дводенний Східний Форум з питань інклюзії. східний форум, харків, суспільство, інвалідність, інклюзія

26 вересня в Харкові завершився дводенний Східний Форум з питань інклюзії задля посилення соціальної єдності, культури миру та справедливості. Участь у заході взяли приблизно 300 осіб, 150 з яких представники Донецької, Луганської та Одеської областей, а також установ національного рівня.

Тематичні зустрічі та ознайомчі візити відбувалися шляхом розділення учасників на групи. Метою такого підходу було якнайширше охоплення тем та об’єктів, які необхідно було оглянути.

Перший день заходу був екскурсійним. Учасники форуму відвідали інфраструктурні об’єкти, адаптовані для людей з інвалідністю, зокрема інклюзивну школу номер 124, Центр раннього втручання БФ “Інститут раннього втручання”, Харківський центр реабілітації молодих інвалідів та членів їх сімей ” Право вибору” та відділення паліативної допомоги дитячого хоспісу та інші.

Другий день мав дискусійний характер. Захід розпочала виставка “Інклюзія у всіх сферах життя. Інклюзивні інноваційні технології та їх запровадження в сучасному житті”, яка складалася з виставки книг Брайля, творчості людей з інвалідністю та світлин. Під час заходу чотири групи обговорили питання інноваційного розвитку соціальної сфери та її послуг, інноваційні інклюзивні техніки роботи з дітьми в реабілітаційних закладах та закладах освіти, соціальна єдність влади і громадськості – єднання задля ефективного впровадження проектів та програм розвитку в містах, громадах, на обласному та національному рівнях, як влада може довірити громадськості стати провайдерами соціальних послуг. Також розглянули питання побудови ефективного діалогу, як стати громадськими “адвокатами”/”інклюзивними радниками” і захисниками прав людей з інвалідністю, провайдерами позитивних змін в суспільстві, результати “ярмарок проектів” громадськості, діалог поколінь, контекст інклюзії в напрямку молоді та осіб старшого віку.

Завершили день урочисті виступи творчих колективів мм. Харкова, Краматорська, Слов’янська та Золотого.

Співорганізаторами форуму виступили Харківська міська рада, департаменти соціального захисту населення Донецької та Луганської облдержадміністрацій, державна реабілітаційна установа “Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю “Донбас”, Луганська обласна Асоціація організацій осіб з інвалідністю, Донецька обласна організація інвалідів ВОІ СОІУ, а також Програма ООН із відновлення та розбудови миру.

Східний Форум з питань інклюзії тривав два дні – 25 та 26 вересня.

Департамент інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації

Донецька обласна державна адміністрація

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*